AFME: Avrupa Kripto Para Konusunda Dünya Lideri Olabilir

AFME: Avrupa Kripto Para Konusunda Dünya Lideri Olabilir

Paylaş
AFME: Avrupa Kripto Para Konusunda Dünya Lideri Olabilir

Avrupa Finansal Piyasalar Derneği (AFME), uluslararası kripto para regülasyonlarıyla ilgili yeni bir rapor yayınladı.

AFME bu raporunda Avrupa’nın kripto para sektörüne öncülük edebileceğini ancak bunun için öncelikle Avrupa Birliği’ndeki kripto para regülasyonlarının tamamlanması gerektiğini vurguluyor.

Avrupa’nın Potansiyeli

Avrupa Finansal Piyasalar Derneği’nin araştırmalarına göre Avrupa’nın kripto para sektöründe bir dünya lideri olabilecek potansiyeli bulunuyor.

Avrupa’nın kripto para sektörüne öncülük edebilmesi için öncelikle kripto paralar için Avrupa Birliği genelinde uygulanacak bazı standartlar hazırlanması gerekiyor.

Almanya’daki bankacılık derneklerinden Bankerverband bundan kısa bir süre önce bu konuyla ilgili bir açıklama yayınlamıştı. Bankerverband kripto para mevzuatlarının yetersizliğini vurgulamış, bu yetersizliklerin yasal belirsizliklere yol açtığını ifade etmişti.

AFME’ye göre bu belirsizliklerin giderilebilmesi için Avrupa Birliği’nin kripto paralarla ilgili ortak bir karar alması gerekecek. AFME Genel Müdürü James Kemp konu hakkında şu yorumu yapıyor:

Kripto paralar çok hızlı bir şekilde geliştiler. Ancak bu durumdan faydalanabilmek ve yeniliklerin önünü açabilmek için hem bölgesel hem küresel çapta bazı ortak regülasyonların hazırlanması gerekiyor.

Avrupa Finansal Piyasalar Derneği, Avrupa’nın bu konuda hızlı davranması durumunda kripto para sektörüne öncülük edebileceği görüşünde.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap