Adalet Bakanlığı Binance ile 4 milyar dolarlık muahede önerdi

Adalet Bakanlığı Binance ile 4 milyar dolarlık muahede önerdi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Adalet Bakanlığı Binance ile 4 milyar dolarlık muahede önerdi

Pazartesi günü bildirildiği üzere, ABD Adalet Bakanlığı, uzun müddettir devam eden bir soruşturmayı sonuçlandırmak için 4 milyar dolardan fazla bir uzlaşma önererek Binance Holdings ile görüşmelerde bulunuyor. Görüşmeler, Binance’in kurucusu Changpeng Zhao’nun ABD’de cezai suçlamalarla karşı karşıya kalma potansiyelini de içeriyor.

Önde gelen bir kripto para borsası olan Binance, kara para aklama, banka dolandırıcılığı ve yaptırım ihlalleri savları nedeniyle inceleme altındaydı. Önerilen uzlaşma, bu savlara ait soruşturmaya son verebilir.

Adalet Bakanlığı’ndan bir temsilci, kendisine ulaşıldığında çabucak bir yorumda bulunmadı.

Binance ile ilgili soruşturma birkaç yıldır devam ediyor ve Adalet Bakanlığı önerilen bu uzlaşma yoluyla davayı çözmeyi hedefliyor. Changpeng Zhao’ya karşı muhtemel cezai suçlamalar, şayet takip edilirse, davada değerli bir gelişmeye işaret edecektir.

Binance logosunu ve kripto para ünitelerini temsil eden bir akıllı telefonun 8 Haziran 2023’te çekilen manzarası, kripto para borsasının global görünürlüğünün ve tesirinin altını çiziyor.

Önerilen karar ve mümkün cezai suçlamalar, ABD hükümetinin kara para aklama, dolandırıcılık ve öbür yasadışı faaliyetlerle ilgili telaşlar nedeniyle artan incelemelerle karşı karşıya kalan gelişen kripto para bölümünü düzenlemeye yönelik devam eden uğraşlarının altını çiziyor.

Önerilen tahlilin kesin koşulları hala müzakere basamağında olsa da, 4 milyar dolarlık yüksek meblağ Binance’e yönelik argümanların ciddiyetine işaret ediyor. Bu müzakerelerin sonucu elbet Binance’in ve daha geniş kripto para piyasasının geleceği için kıymetli tesirlere sahip olacaktır.

Durum geliştikçe, global kripto para topluluğu bu müzakerelerin sonucunu ve Amerika Birleşik Devletleri’nde ve global olarak faaliyet gösteren öbür kripto para borsaları için potansiyel tesirlerini yakından izleyecektir.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın dayanağıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Koşul ve Şartlar kısmımıza bakın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap