ADA, XRP ve Bu 6 Altcoin’den Sıcak Haberler Var!

ADA, XRP ve Bu 6 Altcoin’den Sıcak Haberler Var!

Paylaş
BTC Piyasası: ADA, XRP ve Bu 6 Altcoin’den Sıcak Haberler Var!

Hydra Head ile farklı alanlarda yeni Blockchain tahlilleri sunan Cardano (ADA), yeni bir ödeme sistemini piyasa sürmeye hazırlanıyor. Kripto fiyatları yatay hareketleri sürdürürken, altcoin piyasasından öne çıkan gelişmeler şu şekilde…

Cardano (ADA), Hydra takviyeli ödeme hizmetini tanıttı

Ünlü ADA Whale tarafından Twitter’da paylaşılan yeni bir güncellemeye nazaran, Cardano tabanlı Katman-2 tahlili Hydra Head ile güçlenen ve ağdaki Web 3. 0 cüzdanlarıyla uyumlu yeni bir merkezi olmayan ödeme sistemi çok yakında çıkış yapacak. Yeni ödeme hizmetini ismi, Hydra Hisse olacak.

Hydra Hisse hizmetinin gelişimini bağımsız geliştiriciler üstleniyor. En son güncelleme Android’de protokol testinin Mayıs ayında yapıldığını gösteriyor. Hydra-Pay hizmeti, temel protokolleri olan ADA ve Hydra’yı temel alarak birçok avantaj sağlayacak biçimde yapılandırılmıştır.

Hydra’nın yetenekleri sayesinde, Hydra Hisse hizmeti de mikro ödemelerde direkt kullanılacaktır. Sıkışıklık mümkünlüğünün en aza indirilmesiyle, Visa ödeme hizmeti genel Fintech dünyası için ne ise, Hydra Hisse hizmeti de Web3. 0 dünyası için o olabilir.

Shiba Inu takımı, Shibarium için tarih verdi

Shiba Inu’nun önder geliştiricisi Shytoshi Kusama, Shiba Inu ekosisteminin 13 Ağustos’tan itibaren Kanada’nın Toronto kentinde gerçekleşecek olan Blockchain Fütürist Konferansı’nın yanı sıra resmi hackathon’lar ETHToronto ve ETH. Women’e isim sponsoru olarak hizmet vereceğini doğruladı.

Ek olarak, resmi bir blog gönderisine nazaran Kusama, Shibarium’un çıkış tarihinde yapay zeka aracılığıyla birinci konferans görünümünü yapacak. Aktiflikte, Shiba Inu markalı tüm projelerin sergilendiği Shiba Inu ekosisteminin Worldpaper’ının bir standı yer alacak. Ayrıyeten, Treat hakkında detaylı bilgiler birinci sefer açıklanacak.

Paradigm, Ethereum istemcisi Reth v0.1.0 alpha.2 sürümünü yayınladı

Paradigm, kimi yetersiz bellek sıkıntılarını gideren, Ethereum istemcisi Reth v0.1.0 alpha.2 sürümünü yayınladı. Bu sürüm, motor API’sinin performansını düzgünleştiriyor ve RPC’deki çok durumları düzeltiyor.

Yeni sürüm, Paradigm’ın finanse ettiği 8 kişilik çekirdek grup ve 90’dan fazla iştirakçiyle oluşturulmuştur. Reth’in alfa sürümüne, EVM merkezli altyapı oluşturmak için yeni bir Ethereum yürütme katmanı dahildir. Sürüm ayrıyeten ve yeni bir SDK’da içerek. Şu anda Ethereum, Goerli, Sepolia, Ethereum Vakfı’nın test ağı vb. üzere Ethereum tabanlı coin’leri desteklemektedir.

AntChain, sıfır bilgi ispatına dayalı emniyetli bir bilgi süreç mimarisi yayınladı

AntChain, kapalılık işbirliği platformu AntChain FAIR’in yeni bir mimari yükseltme geçirdiğini duyurdu. Ayrıyeten, temel doğrulanabilir bilgi süreç olarak sıfır bilgi delilini tanıttı. AntChain FAIR, yeni bir sıfır bilgi ispatı sanal makine çeşidi olan zkWASM’yi de ekliyor. Ant Group’un lider yardımcısı ve baş güvenlik sorumlusu Wei Tao şunları söylüyor:

Yapay zeka büyük modellerinin eğitimi çok fazla bilgi gerektiriyor ve gelecekte güvenlik ve güvenilirliği sağlamak için bu dataların zımnilik içinde hesaplanması gerekecek.

BTC Piyasası: ADA, XRP ve Bu 6 Altcoin’den Sıcak Haberler Var! 1

wstETH, Maker’daki en büyük stake coin olmak için ETH’yi geride bıraktı

MakerDAO resmi haberine nazaran wstETH, ETH’yi geçerek Maker’daki en büyük ipotek varlığı haline geldi. Bunların ortasında, wstETH’nin Maker aracılığıyla ipotek edilmesiyle üretilen 530 milyon DAI yer aldı. Ayrıyeten, ETH’nin ipotek edilmesiyle oluşturulan 497 milyon DAI’yi de içeriyor.

BTC Piyasası: ADA, XRP ve Bu 6 Altcoin’den Sıcak Haberler Var! 2

Ripple, Londra’da yeni ortaklar arıyor

Ripple siyaset lideri Susan Friedman’a nazaran, Blockchain teknoloji şirketi Ripple, Londra’yı kripto genişleme planları için stratejik bir yer olarak görüyor. Açıklamaları, Digital Pound Foundation ile yaptığı bir röportajda geldi.

Friedman, İngiltere hükümetinin, bilhassa CBDC’ler ile ilgili olarak, fintech’e yönelik ileri görüşlü yaklaşımından duyduğu heyecanı lisana getirdi. İngiltere Merkez Bankası’nın dijital sterlin teşebbüsüyle olan ilgisini takdir ederek, bunun ülkenin finans dalındaki yenilikçiliğe olan bağlılığının bir ispatı olduğunu vurguladı. Ripple Londra’da güçlü bir varlık oluşturmaya devam ederken, Friedman kentin kripto para ünitelerinin büyümesi ve benimsenmesi için verimli bir taban sağlayan dinamik ortamını kabul etti.

BTC Piyasası: ADA, XRP ve Bu 6 Altcoin’den Sıcak Haberler Var! 3

BAYC serisi NFT’nin taban fiyatı 35 ETH’nin üzerine çıktı

NFTGo.io bilgilerine nazaran BAYC serisi NFT’nin taban fiyatı tekrar 35 ETH’nin üzerine çıktı. Şu anda 24 saatlik %14,32 artışla 35,2 ETH olarak fiyatlanmaktadır. Ayrıyeten bu NFT serisinin 24 saatlik süreç hacmi %171,91 artışla 1838,77 ETH’ye ulaştı.

BTC Piyasası: ADA, XRP ve Bu 6 Altcoin’den Sıcak Haberler Var! 4

Tether, 2 Multichain adresinde 2,535 milyon USDT’yi dondurdu

Son gelişmede Tether, Ethereum tabanlı Multichain olayına karışan iki USDT adresini dondurdu. İki adres toplamda yaklaşık 2.535 milyon USDT tutuyordu. Circle daha evvel Multichain olayıyla ilgili olarak USDC’de 63 milyon doları dondurmuştu. Btcpiyasasi.com olarak Multichain’de yaşananlara bu yazıda yer verdik.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap