ADA ve Bu Altcoin’lerin Kârlı Yatırımcısı Kalmadı! AVAX’da Listede

ADA ve Bu Altcoin’lerin Kârlı Yatırımcısı Kalmadı! AVAX’da Listede

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: ADA ve Bu Altcoin’lerin Kârlı Yatırımcısı Kalmadı! AVAX’da Listede

Önde gelen Blockchain tahlil firması IntoTheBlock, altcoin yatırımcılarının vahim durumunu ortaya çıkardı. Kasım 2021’den bu yana hissedilen kripto kışı, birtakım kripto paraların karlarını sıfırladı…

IntoTheBlock raporuna nazaran altcoin yatırımcıları acı çekiyor

Yeni bir IntoTheBlock raporuna nazaran, Cardano (ADA) ve Polygon (MATIC) yatırımcılarının büyük bir kısmı ziyanda bekliyor. Buna nazaran Cardano yatırımcılarının %94’ü ziyanda. ADA yatırımcılarının yalnızca %5’i konumlarının yeşilde olduğunu görüyor. Geri kalan %1’lik kısım ise ne karda nede ziyanda.

Rapor, Cardano ve Polygon üzere altcoin projelerinin düşüş akabinde yatırımcılar üzerindeki tesirini gösteriyor. Bilhassa Cardano, yatırımcılarının büyük bir çoğunluğunu ziyanda bıraktığı değişik bir periyottan geçiyor. ADA yatırımcılarının yeni durumu şu formda:

Ulaş Utku Bozdoğan: ADA ve Bu Altcoin’lerin Kârlı Yatırımcısı Kalmadı! AVAX’da Listede 1

Cardano, şu anda 2 Eylül 2021’de ulaştığı ATH düzeyi olan 3,09 dolardan %91,73 düşüşle süreç görüyor. Piyasa kıymetine nazaran 7. sıraya gerileyen tanınan altcoin, 0.25 dolar üzerinde kalmakta zorlanıyor.

Polygon (MATIC) yatırımcıları da büyük kayıp verdi

IntoTheBlock raporuna nazaran MATIC yatırımcılarının da %95’i ziyan bekliyor. Bu cüzdanların yalnızca %4’ü karda ve %1’lik kısmı başa baş durumda. Polygon, şu anda 27 Aralık 2021’de kaydettiği ATH düzeyi 2,92 dolardan %81,48 düşüşle süreç görüyor. ADA fiyatında olduğu üzere, MATIC fiyatı da kritik 0,50 dolar takviyesini tutmakta zorlanıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: ADA ve Bu Altcoin’lerin Kârlı Yatırımcısı Kalmadı! AVAX’da Listede 2

En berbatı AVAX: Altcoin yatırımcılarının hepsi zararda!

IntotheBlock’a nazaran Avalanche’ın (AVAX) neredeyse tüm yatırımcıları ziyanda. Bu oran %99’u aşmış durumda ve yalnızca %1’lik kısım ne kar nede ziyan yazdırıyor. Avalanche şu anda 21 Kasım 2021’de kaydettiği ATH düzeyi 144,96 dolardan %93,16 indirimli süreç görüyor. Geçtiğimiz haftalarda ruhsal 10 dolar takviyesinin altında düştü. Bir vakitler birinci 15 ortasında yer alan altcoin, son düşüşle birlikte birinci 20’den uzaklaşmak üzere.

Ulaş Utku Bozdoğan: ADA ve Bu Altcoin’lerin Kârlı Yatırımcısı Kalmadı! AVAX’da Listede 3

İşte yararları silen öteki altcoin projeleri

Çok sayıda yatırımcısının kırmızı gördüğü başka altcoin projeleri ortasında katman 2 ölçeklendirme tahlili Arbitrum (ARB) yer alıyor. Blockchain tabanlı oyun Axie Infinity (AXS), listenin dikkat çeken projelerinden biri. On-chain analisti Ali Martinez, bugün X hesabından AXS hakkında şunları yazdı:

IntotheBlock’den gelen bilgiler, satın alınan/alınan tüm adreslerin AXS %99,54’ünün şu anda parasının tükendiğini gösteriyor.

IntotheBlock’un raporuna nazaran şu anda yatırımcılarının büyük bir kısmına ziyan yazdıran altcoin projeleri:

  • Chiliz (CHZ)
  • ApeCoin (APE)
  • Sandbox (SAND)
  • Algorand (ALGO)

CHZ, APE, SAND ve ALGO’da son durum

Analitik firmasına nazaran Chiliz yatırımcılarının %95’i ziyanda, %3’ü kârda ve %2’si başa baş durumda. Chiliz, şu anda 13 Mart 2021 ATH düzeyi olan 0,878 dolardan %93,19 indirimli süreç görüyor. Sandbox yatırımcılarının ise %98’i kırmızı bölgede ve yalnızca %2’si kârda. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, son token unlock aktiflikleri fiyatlar üzerinde ek satış baskısı tetikledi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap