Açıklandı! Boğa Döneminin Kapalı Cevheri Bu Altcoin Olabilir

Açıklandı! Boğa Döneminin Kapalı Cevheri Bu Altcoin Olabilir

Paylaş
BTC Piyasası: Açıklandı! Boğa Döneminin Kapalı Cevheri Bu Altcoin Olabilir

Geçtiğimiz hafta Chainlink (LINK), fiyatında %15’lik kayda kıymet bir artış yaşadı. Buna nazaran en güzel performans gösteren kripto para ünitesi olarak öne çıktı. Bu etkileyici yükseliş LINK’i, piyasa kıymeti açısından en büyük iki kripto para ünitesi olan ve tıpkı devirde nispeten sakin fiyat hareketleri yaşayan Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) önüne geçirdi.

Chainlink için yükselen talep ve artan etkinlik

Chainlink LINK’in fiyatındaki artış, altcoin’e yönelik artan talebe bağlanıyor. Ayrıyeten ağ aktivitesindeki kayda kıymet yükseliş de kelam konusu. Glassnode’dan alınan on-chain datalar, yeni adreslere ve LINK süreçlerine katılan faal adreslere dikkat çekiyor. Buna nazaran günlük sayılarının 10 Eylül’den bu yana arttığını gösteriyor.

23 Eylül itibariyle, Chainlink ticareti için toplam 792 yeni adres oluşturuldu. Buna nazaran bu durum 10 Eylül’de kaydedilen 551 yeni adrese kıyasla %44’lük değerli bir artışa işaret ediyor. Ayrıyeten, LINK ağına gönderici yahut alıcı olarak faal olarak katılan tekil adreslerin günlük sayısı son iki hafta içinde %41 oranında arttı.

BTC Piyasası: Açıklandı! Boğa Döneminin Kapalı Cevheri Bu Altcoin Olabilir 1

Yükseliş momentumu onaylandı

Chainlink LINK’in günlük fiyat grafiğine daha yakından bakıldığında farklı bir durum ortaya çıkıor. Buna nazaran altcoin piyasasında hakim olan yükseliş momentumu teyit ediliyor. Göreli Güç Endeksi (RSI), Para Akışı Endeksi (MFI) ve Chaikin Para Akışı (CMF) üzere temel momentum göstergelerinin tümü LINK lehine güçlü birikim baskısını yansıtıyor.

BTC Piyasası: Açıklandı! Boğa Döneminin Kapalı Cevheri Bu Altcoin Olabilir 2

Örneğin, Chainlink LINK’in RSI kıymeti 64,88. Buna nazaran bu durum güçlü yükseliş hissiyatına işaret ediyor. Hatta 81,55’teki MFI, ağır birikim nedeniyle tokenın çok satın alınmış olabileceğini gösteriyor. Ayrıyeten, vakit içinde alım ve satım baskısını takip eden CMF, 0,23 ile sıfır çizgisinin üzerinde konumlanmaya devam ediyor. Buna nazaran satış baskısına kıyasla daha fazla alım baskısına işaret ediyor.

BTC Piyasası: Açıklandı! Boğa Döneminin Kapalı Cevheri Bu Altcoin Olabilir 3

Chainlink LINK’in vadeli süreçler piyasasında iyimserlik

Chainlink LINK’in vadeli süreç piyasasında yükseliş eğilimi hakim. LINK vadeli süreçlerindeki Açık Konum 17 Eylül’den bu yana %69 arttı. Bu yazıyı yazarken 181 milyon dolara ulaştı. Buna ek olarak, LINK’in çeşitli borsalardaki fonlama oranları yüklü olarak olumlu konumları tercih etti. Ayrıyeten bu da birden fazla yatırımcının altcoin’de bir fiyat artışı beklediğini gösteriyor.

BTC Piyasası: Açıklandı! Boğa Döneminin Kapalı Cevheri Bu Altcoin Olabilir 4

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Chainlink LINK’in geçtiğimiz haftaki harikulâde performansı dikkat çekiyor. Sırf en yeterli performans gösteren kripto para ünitesi olarak pozisyonunu sağlamlaştırmakla kalmıyor. Tıpkı vakitte traderlar ve yatırımcılar ortasında iyimserliği de körüklüyor. Güçlü talep ve artan aktivite ile LINK, piyasada ilgi gören kripto para olmaya devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap