Abu Dabi Limanları Lojistik İçin İlk Yerli Blockchain Üretimini Başlattı

Abu Dabi Limanları Lojistik İçin İlk Yerli Blockchain Üretimini Başlattı

Paylaş
Abu Dabi Limanları Lojistik İçin İlk Yerli Blockchain Üretimini Başlattı

Abu Dabi limanlarının tamamına sahip olan Maqta Gateway LLC, Abu Dabi’de kendi Blockchain ürününü üretecek ilk kurum oldu.

Maqta Gateway, nakliye ve lojistik endüstrisinde verimliliği artırmayı amaçlayan blockchain tabanlı bir teknoloji olan Silsal’ı geliştirdi ve başlattı.

Construction Business News’e göre, Silsal, başlangıçta yük taşımacılarına ve müşterilere sunulacak, yeni sistem mevcut mPCS’in (Maqta’nın Port Topluluğu Sistemi) tamamlayıcı bir aracı olarak ticari kuruluşların geri kalanıyla paylaşılacak.

Buna göre şirketin amacı, bir iç blok zinciri kullanarak, Abu Dabi Limanları, evrak işlerini azaltmayı, gerçek zamanlı durum güncellemelerini kolaylaştırmayı ve bilgi alışverişini hızlandırmayı umuyor.

Silsal, Maqta Gateway’in Dijital İnovasyon Laboratuarı’nda dahili olarak geliştirildi ve Construction Business News raporları olarak Abu Dabi Limanlarının stratejik müşterileriyle sahada test edildi. Maqta Gateway Dr. Noura Al Dhaheri’nin CEO’su şunları söyledi:

“Blockchain, ticaretin dijitalleştirilmesinde önemli bir adımdır.”

Blockchain’e ek olarak, Maqta Gateway, her türlü taşıma belgesini şifreleyebilen dijital kimlik için kendi sistemlerini yarattı. Noura Al Dhaheri şunları söyledi:

“Bu, çoğu zaman bir güvenlik riski olabilecek parolalarla erişim ihtiyacını ortadan kaldıracak”

Lojistik ve denizcilik sektörü blockchain çözümlerini geliştirmekle son zamanlarda daha fazla ilgileniyor. Dünya Ekonomik Forumu, teknolojinin dünya çapında fiziksel ulaşımın toplam maliyetinin %20’sini ve FedEx CEO’su’nun küresel tedarik zincirleri için “gelecek sınır” olarak adlandırabileceğini tahmin ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap