ABD’nin en köklü bankası, İrlanda’da Bitcoin ve kripto para birimi kurdu

ABD’nin en köklü bankası, İrlanda’da Bitcoin ve kripto para birimi kurdu

Paylaş
Uzman Coin: ABD’nin en köklü bankası, İrlanda’da Bitcoin ve kripto para birimi kurdu

ABD’nin en eski bankacılık kuruluşu olarak bilinen BNY Mellon, İrlanda’nın başkenti Dublin’de bir Digital İnovasyon Merkezi kurdu.

Business Portal’ın haberine göre banka, bu kripto para birimi ile Bitcoin’in yanı sıra NFT’ler, merkez bankası dijital para birimleri gibi farklı varlık türleri için de saklama hizmetleri sağlayacak. Oluşturulan birim üzerinden müşterilerin dijital varlıklarını saklaması, transfer etmesi veya çıkarmasına imkan sunulacak. Söz konusu merkez, ülkenin Merkez Bankası tarafından da tanındı ve düzenlendi.

237 yıllık tarihiyle ABD’nin en köklü bankası olan BNY Mellon’un saklama hizmeti altında bugün itibari ile 40 trilyon dolarlık varlık bulunuyor. BNY Mellon’un kripto para saklama hizmeti vereceği haberi, ilk olarak geçtiğimiz Şubat ayında ortaya çıkmıştı. BNY Mellon’un dijitalden sorumlu yöneticisi Roman Regelman, o sırada verdiği demeçte, “Dijital varlıklar ana akımın bir parçası haline geliyor.” demişti. Banka, Mart ayında da kripto para girişimi Fireblocks’a yatırım yapmıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap