ABD’nin Borcu Rekor Düzeyde

ABD’nin Borcu Rekor Düzeyde

Paylaş
ABD’nin Borcu Rekor Düzeyde

ABD’nin ulusal borcu hızla büyümeye devam ediyor. Hazine Bakanlığı’nın verilerine göre ulusal borç 24 trilyon doları aştı.

Hızla Büyüyor

ABD’nin ulusal borcu geçtiğimiz son birkaç ay içerisinde inanılmaz bir artış gösterdi. Bundan 6 ay öncesine kadar 23 trilyon dolar olan bu borç şu anda 24 trilyon doları aşmış durumda.

Kaynak: ABD Hazine Bakanlığı

Kongre Bütçe Ofisi’nin tahminlerine göre ABD bu yıl 1.1 trilyon dolarlık bütçe açığı verecek. Yine Kongre Bütçe Ofisi tarafından yapılan tahminlere göre ABD’nin ulusal borcu 2027 yılına gelindiğinde 27.3 trilyon dolara kadar ulaşacak.

Bitcoin’in Doğuşu

Bitcoin’in anonim kurucusu Satoshi Nakamoto Bitcoin’i tam olarak da bu finans sistemine karşı çıkmak için kurdu. ABD gibi ülkelerin borcu hızla artarken bu ülkeler borcu kapatmak için çeşitli yollara başvuruyorlar.

Merkez bankaları ya daha fazla borç alıp ekonomiyi ayakta tutmaya çalışıyorlar ya da daha fazla para basıp enflasyonun artmasına neden oluyorlar. Bu borçların büyümesi önümüzdeki birkaç yıl içerisinde büyük bir soruna yol açabilir.

George Soros’un ortaklarından Jim Rogers kısa süre önce bu konuyla ilgili görüşlerini paylaşmıştı. Dünya genelindeki toplam borç miktarının hızla arttığını vurgulayan Rogers, bunun sert bir krize yol açabileceğini söylüyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap