ABD’li Senatörler El Salvador Hakkında Tasarı Sundu, Bukele Sert Reaksiyon Gösterdi

ABD’li Senatörler El Salvador Hakkında Tasarı Sundu, Bukele Sert Reaksiyon Gösterdi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: ABD’li Senatörler El Salvador Hakkında Tasarı Sundu, Bukele Sert Reaksiyon Gösterdi

ABD’li senatörler, El Salvador’un Bitcoin kabul etmesinden kaynaklanan risklerin azaltılmasına ilişkin bir yasa tasarısı sundu. Bukele, tasarıya sert tepki gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD’li Senatörler Jim Risch, Bob Menendez ve Bill Cassidy El Salvador’un Bitcoin yasasına ilişkin bir yasa tasarısı sundu. Eğer tasarı kabul edilirse, El Salvador’un Bitcoin hamlesinin ABD finansal sistemine yönelik oluşturduğu risklerin azaltılmasına yönelik bir Dışişleri Bakanlığı raporu oluşturulacak. Senatör Cassidy konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“El Salvador’un Bitcoin’i (BTC) resmi para birimi olarak kabul etmesi, kara para aklama kartellerine kapı açıyor ve ABD çıkarlarını baltalıyor… Amerika Birleşik Devletleri kara para aklamayla mücadele etmek ve doların dünyanın rezerv para birimi olarak rolünü korumak istiyorsa, bu konuyu doğrudan ele almalı.”

Bukele Sert Tepki Gösterdi

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele ise bu gelişmeye sert tepki gösterdi. Bukele konu hakkında şunları söyledi:

“Pekala boomerlar… Egemen ve bağımsız bir ulus üzerinde sıfır yargı yetkisine sahipsiniz. Biz sizin koloniniz, arka veya ön bahçeniz değiliz. İçişlerimizden uzak durun. Kontrol edemediğiniz bir şeyi kontrol etmeye çalışmayın.”

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap