ABD’li Milletvekilleri, DOGE ve Bu 7 Altcoin’e Yatırım Yaptı!

ABD’li Milletvekilleri, DOGE ve Bu 7 Altcoin’e Yatırım Yaptı!

Paylaş
BTC Piyasası: ABD’li Milletvekilleri, DOGE ve Bu 7 Altcoin’e Yatırım Yaptı!

Kongre, bir yatırım fırsatı olarak kriptoya yakından bakıyor. Bir analize göre, sekiz milletvekili veya birinci dereceden aileleri, geçtiğimiz yıl içinde yaklaşık 1.000 dolar ile 100.000 dolar arasında değişen bahislerle kripto para ticareti yaptı. Yatırımların arasında Dogecoin (DOGE) bile vardı. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

ABD’li yetkililerin odağında DOGE ve bu altcoin projeleri var!

Yedi Cumhuriyetçi, bankacılık komitesinin kıdemli üyesi Pensilvanya’dan Senatör Pat Toomey de dahil olmak üzere kripto satın aldı veya sattı. Analize göre, yalnızca bir Demokrat, Illinois’den Marie Newman bir işlem bildirdi. Şimdiye kadarki en popüler kripto para birimi, bir ETF dahil olmak üzere toplam tahmini 229.000 dolar tutarındaki alım satım işlemleriyle Bitcoin oldu. İkincisi, toplamda yaklaşık 40.000 dolar olan Ethereum (ETH) idi. Milletvekilleri, yaklaşık 32.000 dolarlık Dogecoin (DOGE) ticareti yaparak meme token trendine bile girdiler.

BTC Piyasası: ABD’li Milletvekilleri, DOGE ve Bu 7 Altcoin’e Yatırım Yaptı! 1

Kongre üyeleri ayrıca daha Cardano (ADA), Stellar (XLM), Celo (CELO), Chainlink (LINK), Basic Attention Token (BAT) ve EOS ile de uğraştı. Her işlem, belirli bir değerden ziyade bir aralık olarak rapor ediliyor. Analiz, kongre mali açıklamalarına ve 2iQ tarafından derlenen halka açık bir veri tabanı olan Capitol Trades’ten alınan bilgilere dayanmaktadır.

Yetkililerin ortalama yatırımları ne kadar oldu?

Kripto ticareti, Kongre’deki potansiyel çıkar çatışmaları konusundaki tartışmalarda başka bir kırışıklık yaratıyor. Kanun koyucular ve düzenleyiciler sektör için yeni kuralları tartarken kripto para endüstrisi lobicilik sistemini hızlandırıyor. Ancak, milletvekillerinin bireysel hisse senedi ticaretini yasaklama teklifleri kapsamında kripto para biriminin kapsanıp kapsanmayacağı belli değil.

BTC Piyasası: ABD’li Milletvekilleri, DOGE ve Bu 7 Altcoin’e Yatırım Yaptı! 2

Senatör Toomey, Haziran ayında Grayscale’in BTC ve ETH yatırım araçlarının hisselerini satın aldı ve her bir satın alma değeri 1.000 ila 15.000 dolar arasındaydı. Lummis, kriptoya yatırım yapan ilk milletvekillerinden biriydi. Geçen yıl boyunca Kongre’deki en aktif kripto traderı, Mark Green’di. Çoğunlukla ortak bir hesap aracılığıyla, her biri yaklaşık 1.000 ila 15.000 dolar arasında olan 16 işlem bildirdi. Sözcüsü, işlemlerin, kongre üyesinden herhangi bir talimat almamak için yazılı talimatlar veren bir mali danışman tarafından gerçekleştirildiğini söyledi. Teksas Temsilcisi Michael McCaul, çocuğunun Grayscale Bitcoin Trust’a 1.000 ila 15.000 dolar arasında yatırım yaptığını açıkladı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap