ABD’li dev aracı kurum kayıtlı danışmanlar için kripto işlemlerini açtı

ABD’li dev aracı kurum kayıtlı danışmanlar için kripto işlemlerini açtı

Paylaş
Uzman Coin: ABD’li dev aracı kurum kayıtlı danışmanlar için kripto işlemlerini açtı

Dünyanın en büyük ekonomisi ABD’de kripto paralar her geçen gün ana akım finans dünyasına dahil oluyor. Son olarak ünlü çevrimiçi broker’lık firması Interactive Brokers, bugün yaptığı resmi açıklama ile Amerikalı finansal danışmanların müşterileri adına platformu kullanarak Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash işlemleri yapabileceğini belirtti.

Sektörde Fidelity ve TD Ameritrade gibi şirketlerle rekabet halinde olan ve en büyük çevrimiçi broker’lık firmalarından biri olan Interactive Brokers, blok zinciri alt yapı sağlayıcısı Paxos ile anlaştıktan sonra bu işlevi hayata geçirdi.

Şirketin ürün geliştirme ve pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı olan Steve Sanders da yaptığı açıklamada kripto paraların her geçen gün büyüyen önemine değindi ve şu ifadeleri kullandı:

“Artık portföyün küçük de olsa bir kısmını kripto paralara ayırmak olağan bir durum haline geldi ve finansal danışmanlar müşterilerine kripto para seçeneğini sunmak isteyebilirler. Bu yüzden böyle bir hamle yaptık”

Finansal danışmanlar arasında Haziran ayında yapılan bir ankette de, %49’luk kısmın müşterilerinden kripto para yatırımları hakkında sorular geldiğini söyledikleri belirtilmişti. Ancak bu danışmanların sadece %14’ü kullanıcılarına portföylerini kripto paralarla çeşitlendirmelerini tavsiye etmişti.

Interactive Brokers’ın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olan Thomas Peterffy de, Temmuz ayında kripto paralara yatırım yaptığını açıklamıştı. Peterffy daha önce ise kripto paralara şüpheyle yaklaşan bir isim olduğunu söylemişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap