ABD’deki resesyon riskine karşı Bitcoin ve Ethereum uyarısı

ABD’deki resesyon riskine karşı Bitcoin ve Ethereum uyarısı

Paylaş
BTC Piyasası: ABD’deki resesyon riskine karşı Bitcoin ve Ethereum uyarısı

Investing.com – Bloomberg analisti Mike McGlone, ABD piyasasındaki durgunluğa bağlı olarak borsalardaki olası gerilemeyle Bitcoin ve Ethereum‘un direnç seviyelerini geçmekte zorlanabileceğini tahmin ediyor.

Mike McGlone, Bitcoin için 30.000 dolar ve Ethereum için 2.000 doların son derece sert direnç bölgeleri olabileceğini düşünüyor. Bloomberg analisti, kripto paralar için uzun vadede yükseliş beklentilerini koruduklarını dile getirirken ABD Fed’in durgunluğa bağlı sıkışmaya girmesinin riskli varlıklar için baskı oluşturabileceğini söyledi ve Bitcoin ile Ethereum’un en riskli varlıklar olduğuna dikkat çekti.

Mike McGlone, 1982 yılından bu yana getiri eğrisinin, en yüksek olasılıkla ABD durgunluğunda en kötüsünün bittiğine dair fikir birliğinin oluştuğuna işaret ettiğini söyledi. Ancak McGlone’a göre bu durum potansiyel olarak büyük bir geri çekilme riskine neden olabilir.

Analistin üzerinde durduğu seviyeler Nisan ayında test edildikten sonra, son bir haftada hızlı geri dönüşler gözlemlendi. Bitcoin, yılbaşından bu yana %85’e ulaşan ve Ethereum ise %75’i aşan değer artışları kaydederken olumlu görünümünü korumaya devam ediyor.

Yılın ilk çeyreğinde küresel piyasalarda özellikle bankacılık kriziyle başlayan endişeler riskli varlık sınıfındaki kripto paraların hızlı toparlanmasına katkı sağladı. Uzmanlar olası bir resesyon endişesinin canlı kalmasına bağlı olarak riskli piyasalara fon akışının yavaşlayabileceği olasılığı üzerinde duruyor. Bu durumun geçen hafta test edilen ancak talebin yetersiz kalmasıyla kırılamayan kritik direnç bölgelerinin aşılmasını zorlaştıracağı düşünülüyor. Bu bağlamda Bu hafta ABD’de açıklanacak büyüme verileri yakından takip edilecek.

Diğer yandan son bir haftada yaşanan geri çekilmeler, henüz kısmi düzeltme olarak görülürken bazı uzmanlar yükseliş yolunda bu tür geri çekilmelerin sağlıklı olabileceğini düşünüyor. Bu görüşe göre uzun vadeli yükseliş beklentisi içinde olan yatırımcıların bu düşüşleri, alım fırsatı olarak değerlendirebileceği düşünülüyor.

Bitcoin ve Etherum’da son durum

Bitcoin, hafta sonuna 27.000 dolar seviyesini test ederek başladı. Son 48 saatte 27.800 dolara kadar bir toparlanma gören kripto para, haftaya satıcılı başladıktan sonra sabah saatlerinde 27.500 dolardaki ara destek bölgesine geri çekildi.

Ethereum, hafta sonu boyunca 1.880 dolarda dirençle karşılaştıktan sonra 1.840 dolar seviyesinde destek buldu. Son görünüme göre ETH, 1.840 – 1.880 dolar aralığında yatay hareketine devam ediyor.

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap