ABD’de Blockchain Uzmanlarına Koronavirüs Tatili Yok

ABD’de Blockchain Uzmanlarına Koronavirüs Tatili Yok

Paylaş
ABD’de Blockchain Uzmanlarına Koronavirüs Tatili Yok

Dünya genelindeki birçok insan Kovid-19 hastalığından korunabilmek için evinden çalışmaya başladı. Bu sırada birçok kafe, restoran, mağaza vb. kapatıldı. Ancak bazı insanlar hala işlerine gitmek zorundalar.

Bunlardan bazıları gitmek “zorunda” olan özel sektör çalışanları, bazılarıysa Koronavirüs ile mücadele önemli bir rol oynayan ve bu sürece katkıda bulunması beklenen çalışanlar (sağlık çalışanları gibi).

Blockchain Uzmanlarına

ABD İç Güvenlik Bakanlığı’na bağlı olan Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Kurumu (CISA) geçtiğimiz günlerde Koronavirüs salgınıyla ilgili bir bildiri yayınladı.

CISA tarafından yayınlanan bu bildiride bazı meslek gruplarının çalışmaya devam etmeleri istendi. Bildiride yer alan bilgi şu şekilde:

“Gıda, sağlık ve ilaç hizmeti gibi İç Güvenlik Bakanlığı’nın kritik altyapı olarak tanımladığı bir sektörde çalışıyorsanız mesainize normal seyrinde devam etmek gibi bir sorumluluğunuz bulunmaktadır.”

İç Güvenlik Bakanlığı şu anda gıda sektöründeki tedarik zinciri uzmanlarına büyük ihtiyaç duyulduğunu belirtiyor. Bakanlık şu anda tarla işçilerinin, çiftlik sahiplerinin, aracıların vs. her zamanki seyrinde çalışmalarını öneriyor. Bakanlık’ın yaptığı tanımlamalara göre blockchain uzmanlarının da bu süreç içerisinde çalışmaları gerekiyor.

Kaynak: CISA

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap