ABD’de 30 Milyona Yakın Kişi Bitcoin Kullanıyor

ABD’de 30 Milyona Yakın Kişi Bitcoin Kullanıyor

Paylaş
ABD’de 30 Milyona Yakın Kişi Bitcoin Kullanıyor

Kripto para sektörünün en büyük şirketlerinden biri olan Coinbase, Bitcoin whitepaperının yayınlanışının 11.yılını kutlamak için Bitcoin ile ilgili çeşitli veriler paylaştı.

Coinbase tarafından paylaşılan bilgilere göre Amerika Birleşik Devletleri’nde artık 20 milyondan fazla kripto para kullanıcısı bulunuyor.

20 Milyonu Geçti

Bitcoin’in whitepaperı bundan on bir yıl önce yayınlandı ve Bitcoin ağındaki ilk işlem 2009 yılında yapıldı.

Bitcoin aradan geçen bunca yıl içerisinde hızla büyümeyi ve Dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başardı. Coinbase’in verilerine göre Bitcoin’in yalnızca ABD içerisinde on milyonlarca kullanıcısı bulunuyor.

Şirketin konu hakkında yayınladığı açıklamadan bir kesit şu şekilde:

E-posta 1972 yılında bulundu ama ancak 1997 yılına gelindiğinde 10 milyon kullanıcıya ulaşabildi. Televizyon 1927’de icat edildi ama 1940’ta Amerika’daki ailelerin sadece yüzde 2’si televizyon sahibiydi. Bitcoin fikri ise 2008’de ortaya çıktı, 2009’da ilk işlem yapıldı ve 2019’da ABD genelinde 27 milyon kullanıcıya, yani Amerika’nın yüzde 9’una ulaştı.

Bitcoin’in bu kadar fazla büyümesiyle birlikte ABD’deki BTC kullanıcılarının toplam sayısı, toplam BTC arzını da geçmiş oldu.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap