ABD Temsilciler Meclisi Üyesi, Ferdî Kripto Cüzdanlarının Sınırlanmasını Önleyen Bir Yasa Tasarısı Sundu

ABD Temsilciler Meclisi Üyesi, Ferdî Kripto Cüzdanlarının Sınırlanmasını Önleyen Bir Yasa Tasarısı Sundu

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: ABD Temsilciler Meclisi Üyesi, Ferdî Kripto Cüzdanlarının Sınırlanmasını Önleyen Bir Yasa Tasarısı Sundu

ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Warren Davidson, kişisel kripto cüzdanlarının kullanımının sınırlanmasını önlemek amacıyla bir yasa tasarısı sundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kongre’nin blokzinciri grubunun bir üyesi olan Davidson, Salı günü kripto cüzdanlarını düzenleyicilerden korumayı amaçlayan bir yasa tasarısı sundu. Tasarı, düzenleyici kurumların “bir kişinin kendisi ve diğer amaçları için mal veya hizmet satın almada dönüştürülebilir sanal para birimlerinin kullanımını kısıtlamasını” engellemeyi amaçlıyor. Mevzuat ayrıca kurumların “kişilerin kişisel cüzdanları aracılığıyla işlem gerçekleştirmesini” yasaklamalarını da engelliyor.

Bilindiği gibi kişisel cüzdanlar, geçtiğimiz yıldan bu yana düzenleyici kurumların hedefi olmuştu. ABD Hazine Bakanlığı, 2020’nin sonlarında kripto varlık alım satım platformlarının kripto paralarını kişisel bir cüzdana çekmek isteyen kullanıcılardan isim ve ev adresleri de dahil olmak üzere kişisel bilgileri toplamasını gerektiren bir kural önermiş ve bu kural büyük tartışma yaratmıştı. Söz konusu kural, eski Hazine Bakanı Steven Mnuchin tarafından önerilmişti ancak mevcut ABD Hazine Bakanı Yellen da bu ihtimali tümüyle ortadan kaldırmadı.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap