ABD SEC Bitwise Bitcoin ETF uygulamasını yeniden inceleyecek

ABD SEC Bitwise Bitcoin ETF uygulamasını yeniden inceleyecek

Paylaş
ABD SEC Bitwise Bitcoin ETF uygulamasını yeniden inceleyecek

ABD SEC ’in, Ekim ayında Bitwise ETF başvurusunu reddedildikten sonra tekrar gözden geçirmesine neyin neden olduğu henüz belli değil.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitwise Asset Management ve NYSE Arca tarafından bu yılın başlarında sunulan Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunu reddetme kararını gözden geçiriyor. Duyuru 18 Kasım 2019 tarihli resmi bir bildiriyle geldi.

Bitwise’ın araştırma başkanı Matt Hougan, CoinDesk’e yaptığı açıklamada, şirketin SEC’in kararını değiştirmek gibi gözükmediğini, ancak “yorum gönderme ve SEC ile diyalogu sürdürme fırsatını memnuniyetle karşıladığını” söyledi.

Bitwise’ın başvurusu bu yıl 9 Ekim’de reddedildi. SEC’in başvuruyu tekrar gözden geçirmesine neyin yol açtığı tamamen net olmasa da, SEC komisyon üyeleri, bir dilekçeyi doldurduktan sonra veya kendi takdirine bağlı olarak kararları gözden geçirme hakkına sahipler.

CoinDesk, bir ETF başvurusunda resmi onay ve onaylama sürecinden farklı olarak, kararın gözden geçirilmesi için sabit bir son tarih bulunmadığını bildirdi. Daha önce SEC, Gemini borsasının kurucuları Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından sunulan Bitcoin ETF başvurusunun reddini gözden geçirmişti; Bir yıldan uzun bir süre geçtikten sonra, reddedilme onanmıştı.

financemagnates

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap