ABD Meclisi Mayıs’ta Kripto için Toplanacak

ABD Meclisi Mayıs’ta Kripto için Toplanacak

Paylaş
BTC Piyasası: ABD Meclisi Mayıs’ta Kripto için Toplanacak

Temsilci Patrick McHenry, çalışılınan kripto mevzuatı için mayısta toplanılacağını açıkladı.

Meclis Mali Hizmetler Komitesi lideri Temsilci Patrick McHenry, kendisinin ve tarım panelinin kripto mevzuatı üzerinde çalışırken Mayıs ayında toplanacaklarını söyledi.

ABD’de Kripto Denetleme için Yasa Çıkarılacak

Başkan Temsilci Patrick McHenry, ABD Meclis Mali Hizmetler Komitesi ve Meclis Tarım Komitesi’nin, mayıs ayından itibaren ortak halka açık oturumlar düzenleyeceğini aktardı. Oturumların akabinde önümüzdeki iki ay içinde kripto dalını denetlemek için yasa çıkaracağını söyledi.

BTC Piyasası: ABD Meclisi Mayıs’ta Kripto için Toplanacak 1

Önümüzdeki 12 ay içinde Lider Joe Biden tarafından bu türlü bir yasa tasarısının imzalanıp imzalanamayacağı sorulduğunda McHenry, katıldığı bir aktiflikte bu soruya evet dedi. 

McHenry açıklamalarında şunları söyledi:

“Önümüzdeki iki ay içinde yapmayı planladığımız şey, bir muahedeyi bildirme. Tasarı, hem menkul değerler hem de emtia rejimlerini ve her iki tarafta da düzeltilmesi sıkıntı olan meseleleri ele alacak.”

ABD‘de geçtiğimiz yıl yaşanılan olayların akabinde kripto regülasyonları hayli gündemde. Bununla birlikte AB’de de geçtiğimiz haftalarda kabul edilen MiCa ile birlikte kripto regülasyonları dünya genelinde yaygınlaşıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap