ABD Lider Adayı Kennedy’nin Portföyünde Bu Kripto Para Var!

ABD Lider Adayı Kennedy’nin Portföyünde Bu Kripto Para Var!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: ABD Lider Adayı Kennedy’nin Portföyünde Bu Kripto Para Var!

Şaşırtıcı bir biçimde, ABD Lider adayı Robert F. Kennedy Jr’ın mali kayıtları Bitcoin’deki değerli varlıklarını ortaya çıkardı. Daha evvel tanınan kripto para ünitesiyle olan bağlantısını geniş çapta açıklamamasına karşın, Kennedy’nin CNBC tarafından ortaya çıkarılan mali evrakları, 100.001 ila 250.000 ABD doları pahasında Bitcoin’e sahip olduğunu gösteriyor. İşte detaylar…

Kennedy, başkan kripto para ünitesine yatırım yaptı

Daha evvelki yatırım tezlerine karşın, lider adayı Robert F. Kennedy Jr. değerli ölçüde Bitcoin varlığını gösteren mali kayıtlara sahiptir. Buna rağmen Kennedy, Mayıs ayında katıldığı bir Bitcoin konferansında “Ben bir yatırımcı değilim ve yatırım tavsiyesi vermek için burada değilim” demişti.  Kennedy, kampanya bağışları için kripto varlığı kabul edecek kadar ileri giderek Bitcoin’e verdiği dayanak konusunda açık kelamlı oldu. Lakin, kendi tabirlerinin tersine, CNBC, 100.001 ila 250.000 dolar ortasında Bitcoin varlığına sahip olduğunu gösteren mali kayıtları ortaya çıkardı.

Ulaş Utku Bozdoğan: ABD Lider Adayı Kennedy’nin Portföyünde Bu Kripto Para Var! 1

ABD siyaseti için değerli bir an olan 2024 başkanlık seçimleriyle birlikte, kripto varlık sanayisi ön planda ve merkezde yer aldı. Sonuç olarak, siyasi kesim kesimi değerli bir konuşma noktası olarak benimsemiştir. Finans bölümündeki yeri, potansiyel adaylar için dikkate kıymet bir telaffuz noktasıdır. Dahası, bu durum birçok kişinin adaylar ve kesim ortasındaki irtibatlara odaklanmasına neden oldu. Gerçekten yeni raporlar, lider adayı Robert F. Kennedy Jr’ın 250.000 dolara kadar Bitcoin’e sahip olduğunu gösteren mali kayıtlara sahip olduğunu gösterdi.

Çıkar çatışması mı var?

Haber Kennedy’nin Mayıs ayında yaptığı muhalif açıklamaların akabinde geldi. Bilhassa, Miami’deki bir Bitcoin konferansında, iştirakçilere bir yatırımcı olmadığını ilan etti. Buna karşılık, lider adayı tarafından tutulan bir aracılık hesabı, epeyce büyük Bitcoin varlıklarına dikkat çekiyor. Bitcoin, Kennedy’nin başkanlık kampanyasının şimdiye kadar öne çıkan bir istikameti oldu. Kripto para ünitesini savunurken açık kelamlı olmuştur. Alternatif olarak, devlet tarafından verilen kripto varlıklarla ilgili kaygılarında de açık kelamlı olmuştur. Bununla birlikte, bu, aday için bir çıkar çatışmasına işaret edebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: ABD Lider Adayı Kennedy’nin Portföyünde Bu Kripto Para Var! 2

Mali kayıtlar Bitcoin’in Kennedy tarafından ne vakit satın alındığını göstermiyor. Münasebetiyle satın alma süreci Kennedy’nin konferansta yaptığı açıklamadan sonra gerçekleşmiş olabilir. Ayrıyeten, dosyalama Kennedy’nin ailesinden kimin yatırım yaptığını da sınıflandırmıyor. Ya da kayıtlarda yer alan Bitcoin varlıklarını daha sonra satıp satmadığı. Robert F. Kennedy Jr’ın Bitcoin varlıklarının ortaya çıkmasıyla, ortaya çıkan siyasi görüntüye yeni bir karmaşıklık katmanı ekleyerek, kripto para ünitelerinin siyasetteki gelecekteki rolü ve kampanya finansmanında daha fazla şeffaflık gerekliliği hakkında tartışmalara yol açıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap