ABD Kongresi’nden “kripto üzerindeki gizemi kaldıracak” toplantı

ABD Kongresi’nden “kripto üzerindeki gizemi kaldıracak” toplantı

Paylaş
Uzman Coin: ABD Kongresi’nden “kripto üzerindeki gizemi kaldıracak” toplantı

ABD’uzun zamandır birçok devlet kurumu kripto paraların regüle edilmesi konusunu tartışıyor ancak şu ana kadar önemli bir yol katedilmiş gibi de gözükmüyor. FED’den SEC’ye, Hazine Bakanlığı’ndan Kongre üyelerine kadar birçok kurum ve kişi özellikle yaz aylarında kripto para odaklı büyük tartışmaların içinde bulundular ancak FED başkanı Jerome Powell’ın “Çin’deki gibi kripto paraları yasaklamak gibi bir niyetimiz yok” açıklaması dışında konuyla ilgili net sözler hiçbir zaman söylenmedi.

“Kripto üzerindeki gizemi kaldırmak”

Sabit coin’lerden, Gary Gensler’ın merkeziyetsiz finansa bakış açısına kadar birçok konunun tartışıldığı devlet katında bu kez de Kongre önemli isimlerin katılacağı bir toplantı düzenleyecek. Toplantı 17 Kasım’da yapılacak ve başlık da “Kripto üzerindeki gizemi kaldırmak: Dijital Varlıklar ve hükumetin rolü” olacak. Toplantının Youtube üzerinden de canlı verileceği belirtildi.

Toplantıya, Komite’nin de başkanı olan ve Temmuz ayında dijital varlıkları regüle eden bir yasa tasrısı sunan Temsilciler Meclisi üyesi Don Beyer başkanlık edecek.

Toplantıda 4 uzman ismin de bulunması ve fikirlerini paylaşmaları bekleniyor. Bu kişiler şu şekilde:

Alexis Goldstein: Washington merkezli Open Markets Enstitüsü’nde finansal politikalar yöneticisi

Tim Massad: Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu eski başkanı ve Harvard Üniversitesi’nin bir alt kuruluşu olan Harvard Kennedy Okulu’nda araştırma görevlisi

Kevin Werbach: Wharton Üniversitesi’nde hukuk çalışmaları ve iş etiği profesörü, üniversitenin blok zinciri ve dijital varlıklar projesinin yöneticisi

Peter Van Valkenburgh: Coin Center’da araştırmalardan sorumlu yönetici

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap