ABD Kongresi’ndeki madencilik toplantısı resmen açıklandı

ABD Kongresi’ndeki madencilik toplantısı resmen açıklandı

Paylaş
Uzman Coin: ABD Kongresi’ndeki madencilik toplantısı resmen açıklandı

ABD Kongresi’nde yapılması beklenen kripto para madenciliğinin çevreye olan etkileri konusundaki toplantı resmen duyuruldu.

Temsilciler Meclisi Enerji ve Ticaret Gözetim Alt Komitesi, 20 Ocak 2022 tarihinde gerçekleşecek “Kripto parayı temizlemek: Blok zincirlerinin enerji etkisi” başlıklı bir toplantı düzenleneceğini bildirdi. Toplantıya kimlerin katılacağı ise henüz belli değil.

Çin’in yasağıyla beraber kripto para madencileri, ABD başta olmak üzere dünyanın diğer bölgelerine göç ederken bazı ABD’li politikacılar da ses yükseltmeye başladılar. Geçtiğimiz ay, senatör Elizabeth Warren, kripto para madencilik şirketi Greenidge’e şirketin karbon ayak izi konusunda bilgi talep etmek üzere mektup yazmıştı. Warren, kripto para madenciliğinin çevre, yerel ekosistemler ve tüketici elektrik maliyetleriyle ilgili olarak endişe uyandırdığını iddia etmişti.

Cambridge Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilen son araştırmaya göre, Bitcoin madencilik faaliyetinin yüzde 35’inden fazla ABD’de yapılıyor. ABD’yi yüzde 18 ile Kazakistan izliyor.

Son olarak Aralık ayı başlarında Kongre, bir başka toplantıda kripto para CEO’larını ağırlamıştı. Söz konusu toplantı, genel olarak olumlu bir havada geçmişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap