ABD Hükümeti Kripto Para Fiyatlarını Coinmarketcap’ten Takip Ediyor

ABD Hükümeti Kripto Para Fiyatlarını Coinmarketcap’ten Takip Ediyor

Paylaş
ABD Hükümeti Kripto Para Fiyatlarını Coinmarketcap’ten Takip Ediyor

ABD Adalet Bakanlığı Başmüfettişliği kısa süre önce 2019 mali yılıyla ilgili yeni bir rapor yayınladı.

El konulmuş varlıkların nasıl değerlendiriliğinin, kullanıldığının ve yönetildiğinin anlatıldığı bu raporda epey tanıdık bir isme rastlamak mümkün: Coinmarketcap.

Tanıdık İsim

ABD Hükümeti günümüzde herhangi bir şekilde el konulmuş varlıkları açık artırmayla veya başka bir şekilde satışa çıkarıp, buradan elde edilen parayı federal bütçeye aktarabiliyor.

Adalet Bakanlığı Başmüfettişliği kısa süre önce 2019 yılı genelinde el konulan varlıklara tam olarak nasıl değer biçildiğini, bunların ne şekilde satıldığını anlatan bir rapor yayınladı.

Bu raporda yıl boyunca el konulmuş kripto paraların nasıl değerlendirildiğinden de bahsediliyor. Görünüşe göre yetkililer el koydukları varlıkların ilk olarak operasyon sırasındaki değerini, daha sonra da satış sırasındaki değerini ayrı ayrı hesaplıyorlar.

Raporda yer alan bilgilere göre ABD’deki yetkililer, el konulan kripto paraların değerini hesaplayabilmek için Coinmarketcap verilerini kullanıyorlar. The Block tarafından aktarılan bilgilere göre hükümet yetkililerinin yalnızca Coinmarketcap kullanmayıp başka platformlardan da faydalanıyor olmaları mümkün. Ancak şu an için ABD Hükümetinin Coinmarketcap’i kullandığını söyleyebiliriz.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap