ABD Hazine Bakanlığı’ndan Blockchain Denemesi

ABD Hazine Bakanlığı’ndan Blockchain Denemesi

Paylaş
ABD Hazine Bakanlığı’ndan Blockchain Denemesi

ABD Hazine Bakanlığı, devlet hibelerini takip edebilmek için Blockchain teknolojisini kullanmaya çalışıyor.

Blockchain Denemesi

Bakanlık yetkililerinden Craig Fischer tarafından yapılan açıklamalara göre Hazine Bakanlığı bir süredir Blockchain ile ilgili çeşitli denemeler yapıyor.

The Block tarafından yapılan habere göre Hazine Bakanlığı’nın amacı Blockchain teknolojisini kullanarak devletin verdiği hibeleri takip etmek ve bu hibelerin nasıl/ne şekilde kullanıldığını kontrol etmek.

Fischer tarafından yapılan açıklamalara göre Hazine Bakanlığı, yaptığı denemelerde bu hibelere ilişkin verileri tokenizasyon (tokenization) ile Blockchain’e aktarıyor. Yetkililer bu sayede hibenin toplam değerini, kime verildiğini, hangi tarihte verildiğini vs. görebiliyorlar.

Kendisinin açıklamalarına göre hibenin Blockchain’e aktarılabilmesi için hibe alan kişilerin elektronik bir banka hesabı kullanmaları gerekiyor. Ancak bu hibeye ilişkin veriler herkes tarafından görüntülenemiyor. Fischer bu konu hakkında şu yorumu yapıyor:

Ne de olsa burada Bitcoin ağından bahsetmiyoruz. Herkes her şeyi göremiyor.

The Block’a göre Hazine Bakanlığı bu süreç içerisidne San Diego State University, Duke University ve Ulusal Bilim Vakfı gibi kuruluşlarla birlikte çalışıyor. Birkaç aydır devam eden bu testlerin birkaç hafta içerisinde tamamlanması bekleniyor..

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap