ABD Hazine Bakanı: “Paramız Bitmeyecek”

ABD Hazine Bakanı: “Paramız Bitmeyecek”

Paylaş
ABD Hazine Bakanı: “Paramız Bitmeyecek”

ABD geçtiğimiz haftalarda Koronavirüsün ekonomik etkilerini hafifletmek için 2 trilyon dolarlık bir teşvik paketini onayladı. Hükümet bu paketi kullanarak vatandaşlara para yardımı yapmaya ve KOBİ’lere kredi dağıtmaya başladı.

“Paramız Bitmeyecek”

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin kısa süre önce yaptığı açıklamalarda ülke genelindeki işletme sahiplerine seslendi ve endişe etmelerine gerek olmadığını söyledi.

Söz konusu 2 trilyon dolarlık teşvik paketinin 350 milyar dolarlık kısmı yalnızca küçük ölçekli işletmeleri kurtarmaya ayrıldı. ABD Başkanı Donald Trump geçtiğimiz günlerde bu paranın yetersiz kalması halinde Kongre’nin bu işletmeler için fazla bütçe ayırabileceğini söyledi.

CNBC’ye konuşan ABD Hazine Bakanı Mnuchin de bu işletmelerin sahiplerine seslendi ve bu işletmelere ayrılan “paranın bitmeyeceğini” açık bir dille ifade etti. Kendisinin açıklamaları şu şekilde:

“Ülke genelindeki her bir küçük işletme sahibinin içi rahat olsun. Paramız bitmeyecek. Başkan (Trump) bize Kongre’yle yeniden görüşmemiz yönünde talimat verdi. Umuyoruz ki yarın veya cuma günü bütçeyi arttıracaklar. Herkes rahat olsun; eğer ihtiyacınız olan krediyi bu hafta çekemiyorsanız haftaya, haftaya olmazsa ondan sonraki hafta çekebileceksiniz. Para konusunda sorun olmayacak.”

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap