ABD Dışişleri Bakanlığı Blockchain Teknolojisini İzliyor

ABD Dışişleri Bakanlığı Blockchain Teknolojisini İzliyor

Paylaş
ABD Dışişleri Bakanlığı Blockchain Teknolojisini İzliyor

ABD hükümet görevlisi yaptığı açıklamada, Blockchain teknolojisini yakından takip ettiklerini açıkladı. Blockchain’i savunanların oluşturduğu Dijital Ticaret Odası etkinliğine pek çok ABD siyasetçisi katıldı. Bu sene düzenlenen etkinlikte daha çok Blockchain teknolojisi hakkında konuşuldu. ABD’li siyasetçi olan Manisha Singh, Trump ve hükümetinin diğer devletlerin Blockchain’e yaklaşımlarını dikkatle incelediği ifade etti.

Singh, yaptığı açıklamada Amerika Birleşik Devletleri’nin Blockchain teknolojisine yaklaşımı ve hükümetin diğer ülkelerin hangi yaklaşımlarına dikkat ettiği konularına açıklık getirdi. Singh, “Diğer ülkelerin Blockchain konusunda mantıklı düzenlemeler yapmalarını görmek istiyoruz. Bu sebeple Blockchain teknolojisinin farklı kullanım alanları hususunda özel sektör harika bir yere sahip. Bazen bir şeyi koruyup kollamak için onu uzaktan seyretmek gerekir. İşte biz ABD olarak da Blockchain teknolojisine bu şekilde yaklaşıyoruz. Mesafeliyiz ama uzakta değiliz.” açıklamalarında bulundu.

Singh yaptığı açıklamanın devamında ise ABD’nin Blockchain teknolojisini daha iyi anlamak ve tanımak için birtakım araştırmalar içerisinde olduğunu da belirtti. Singh, “Blockchain gün geçtikçe popülaritesini arttırmaya devam ediyor. Bu sebeple bu teknolojiyi çok daha yakından tanımamız gerek.” ifadesini kullandı.

ABD, sanal paralara yönelik her zaman mesafeli ve özensiz yaklaşsa bile hükümet olarak Blockchain teknolojisinden istifade ederek pek çok alanda denemeler yaptığı biliniyor. ABD hükümeti, Blockchain teknolojisini daha çok savunma alanında ve vatandaşların oy kullanma aşamalarına kolaylık sunma gibi alanlarda deniyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap