ABD Başkanlık Adayı Andrew Yang’dan Kripto Para Çağrısı!

ABD Başkanlık Adayı Andrew Yang’dan Kripto Para Çağrısı!

Paylaş
ABD Başkanlık Adayı Andrew Yang’dan Kripto Para Çağrısı!

2020 ABD Başkanlık Seçimi adaylarından birisi olan Andrew Yang, daha önce de kripto para birimleri ile ilgili olumlu açıklamalarda bulunmuştu. Yang yeni yayınlanan bir açıklamasında seçilmesi durumunda kendi döneminde kripto para birimlerine çok farklı yaklaşılacağını belirtti.

ABD Başkanlık Adayı Kripto Paralardan Yana

Kripto para yatırımcılarının ellerindeki parayı kullanmak istediklerini belirten Yang, buna rağmen sert regülasyonlar nedeniyle engellendiklerini ifade etti. ABD içerisindeki kripto para regülasyonlarının belirsiz, belirli olanların ise sert olduğunu vurgulayan başkan adayı, bunların değişmesi gerektiğine dikkat çekti.

Yang’ın kendi döneminde uygulamayı hedeflediği model ise eyalet eyalet değişen değil, direkt olarak bütün ülkede kullanılabilecek tek bir regülasyon olarak duyuruldu. Bu da farklı eyaletlerde kripto para yatırımcılarının maruz kaldıkları riskleri minimuma indirip daha güvenli bir yatırım ortamı oluşturabilir.

Yang konu hakkında yaptığı regülasyon açıklamasında şunlara değindi:

“Bizim ihtiyacımız olan şey kripto paralar hakkında ülke çapında tek bir regülasyon modeli. Şu an için eyaletten eyalete değişen farklı regülasyonlar yüzünden sorunlar yaşanıyor ve bunun değişmesi gerekiyor.”

ABD Başkanı Donald Trump daha önce kripto para birimleri hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Trump, lider kripto para birimi Bitcoin‘i (BTC) eleştirip, bunun gerçek bir para birimi olmadığını ifade etti. Trump’ın bu açıklaması ilginç bir şekilde BTC’ye yaradı ve fiyat o tarihlerde hafif bir yükseliş ivmesi bile yakaladı.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap