AB Parlamentosu Kripto Para Yasa Tasarısını 14 Mart’ta Oylayacak

AB Parlamentosu Kripto Para Yasa Tasarısını 14 Mart’ta Oylayacak

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: AB Parlamentosu Kripto Para Yasa Tasarısını 14 Mart’ta Oylayacak

Avrupa Parlamentosu, başta Bitcoin ve Ethereum olmak üzere Proof of Work (PoW) tabanlı kripto paraların (Ethereum, Litecoin, Dogecoin, Bitcoin Cash vb.) yasaklamasını öngördüğü ifade edilen yasa tasarısını 14 Mart Pazartesi günü oylayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tasarı, daha önce kripto topluluğundan büyük bir tepki almış ve MiCA’dan (Kripto Varlıklardaki Piyasalar) kaldırılmıştı. Gelen haberlere göre benzer ifadelerin tasarıya eklenmesi yeniden gündeme getirildi.

Avrupa parlamentosu komitesi, endüstri yöneticilerinin Avrupa’da Bitcoin ve Ethereum olmak üzere önemli dijital para birimlerini yasaklanabileceğini öngören taslağın nihai versiyonu üzerinde bir oylama yapmayı planlanıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: AB Parlamentosu Kripto Para Yasa Tasarısını 14 Mart’ta Oylayacak 1

Unstoppable Finance Strateji ve Büyüme Başkanı Patrick Hansen, tasarıya eklenen bazı önemli güncellemeleri yayımladı. Parlamentoya sunulacak iki alternatif yasa tasarısı olduğunu bildiren Hansen, bunlardan yalnızca birinin yönetmeliğe gireceğini belirterek şunları söyledi;

“Kripto varlıklar, Avrupa Birliği’nden ihraç edilmeden, teklif edilmeden veya ticarete kabul edilmeden önce, işlemleri doğrulamak için kullanılan konsensüs mekanizmalarına ilişkin olarak asgari çevresel sürdürülebilirlik standartlarına tabi olacaktır ifadesi taslakta yer alıyor.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap