8’den Fazla Bilen Analist Uyardı: Bitcoin 10 Gün İçinde…

8’den Fazla Bilen Analist Uyardı: Bitcoin 10 Gün İçinde…

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: 8’den Fazla Bilen Analist Uyardı: Bitcoin 10 Gün İçinde…

İsabetli tahminleriyle nam salan kripto para analistleri, Bitcoin (BTC) için son bir kapitülasyon dönemini öngörüyor ve fiyatın bu olay ardından dibe çakılacağını düşünüyor. Tahminlerin kesinlik bulundurmadığını unutmadan, uzmanların güncel fiyat tahminlerini inceleyelim.

Bitcoin 10 gün içinde bu seviyelere düşebilir

Bir çift yakından takip edilen kripto analisti, Bitcoin grafiğinin, BTC’yi 30.000 dolar fiyat alanına gönderebilecek ciddi bir düzeltici olay için hazırlandığı konusunda uyarıyor. Smart Contracter lakaplı kripto analisti, 205.500 Twitter takipçisine Bitcoin’in 29.000 dolara geri çekilmeden önce önümüzdeki günlerde 42.000 dolarda bir boğa tuzağı kurduğunu gördüğünü söyledi. Kriptokoin.com olarak aktardığımız analistin isabetli Bitcoin fiyat tahminlerine buradan ulaşabilirsiniz. Güncel analizlerinde Contracter, 30 bin dolar civarında denk gelen aşağıdaki teknik grafiği yorumluyor:

BTC burada yeniden dağıtımı andırıyor. Sanırım bir 10 gün kadar daha tan hareket edeceğiz ve sonra son bir kapitülasyondan kurtulacağız.

Smart Contracter’a göre 30 bin dolarlık dip bölgesi, 42 dolara uzanan bir tuzağı ardından gerçekleşecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: 8’den Fazla Bilen Analist Uyardı: Bitcoin 10 Gün İçinde… 1

Diğer kripto analisti Altcoin Psycho aynı düşüş görüşünü paylaşıyor.

Yeni bir strateji oturumunda kripto stratejisti, BTC’de aradığı şeylerden birinin, Haziran 2021’de Bitcoin’e olana benzer şekilde piyasadaki aşırı kaldıracı temizleyen devasa bir tasfiye olayı olduğunu söyledi. Contracter’a benzer şekilde Psycho’da 30 bin dolar bölgesinin tekrar ziyaret edileceğini düşünüyor:

Bitcoin’de 32.000 doların altına inebilirsek, oldukça ağır bir risk alacağım. Şimdi çok daha aşağılara inmemiz için iyi bir şans var. Bunun geçen yılın Haziran ayında tekrarlanmama ihtimali yüksek, ancak bu mevcut durumun dışında büyük pozisyonlar almak ve piyasalardan biraz kan almaya çalışmak için herhangi bir yer varsa, bu 30 bin dolar civarında olacaktır.

Her iki analist de son bir kapitülasyon öngörürken, Bitcoin’in düzeltmeden sonra dibe vuracağına da inanıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: 8’den Fazla Bilen Analist Uyardı: Bitcoin 10 Gün İçinde… 2

Bitcoin (BTC), son 24 saat içinde 39,700 dolar bölgesine dalgalandıktan sonra mevcut seviyesi 39 bin dolar bandına geriledi. Bu süreçte, çoğu büyük hacimli altcoin benzer fiyat hareketleri sergiliyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap