8’den Fazla Bilen Analist: BTC, ETH Değil! Bu Altcoin ATH’yi Kıracak

8’den Fazla Bilen Analist: BTC, ETH Değil! Bu Altcoin ATH’yi Kıracak

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: 8’den Fazla Bilen Analist: BTC, ETH Değil! Bu Altcoin ATH’yi Kıracak

İsabetli tahminleriyle bilinen bir altcoin analisti, Bitcoin ve Ethereum’dan önce bir birinci katman akıllı sözleşme platformunun ATH seviyelerini zorlayacağını söylüyor.

Bu altcoin ATH seviyelerine hazırlanıyor

Analizlerine göz atacağımız, 204,800 Twitter takipçili Smart Contracter’ın isabetli tahminlerini buradan inceleyebilirsiniz. Güncel tweet’lerinde Contracter, birinci katman yıldızı Avalanche’ın (AVAX) piyasa değerine göre en büyük 20 kripto arasında yeni bir rekor kırabileceğini söyledi. Bilindiği üzere Avalanche piyasadaki en hızlı ve düşük maliyetli akıllı sözleşme platformlarından biri. Analiste göre AVAX’ın aşağı yönlü spirali hareketleri, aylar sonra durma noktasına geldi ve kalkışa hazırlanıyor:

AVAX’ın çok-aylı düşüşü günlük kapanışta kırıldı. Bunun, BTC ve ETH’nin çok ötesinde, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan ilk 20 kripto paradan ilki olacağına inanıyorum.

Ulaş Utku Bozdoğan: 8’den Fazla Bilen Analist: BTC, ETH Değil! Bu Altcoin ATH’yi Kıracak 1

Yazım sırasında Avalanche, 2021 Kasım’ındaki ATH seviyesinden yaklaşık %37 aşağıda 91.68 dolardan işlem görüyor.

AVAX teknik analiz

Kripto uzmanı, bu ayın başlarında AVAX’ın mevcut gerilemesinin Elliott Wave teorisine dayanan üç dalgalı bir düzeltici hareketin ardından seyrini sürdürdüğünü belirtmişti. Hakim bir eğilim, genellikle I-II-III-IV-V olarak adlandırılan beş dalgalı bir modeli takip ederken, küçük bir düzeltme eğilimi, teoriye göre genellikle A-B-C olarak adlandırılan üç dalgalı bir modeli takip eder. Smart Contracter, Avalanche’ın gerilemesinin sonucunun, AVAX fiyatının kritik Fibonacci düzeltme seviyesi olan 0,618’e ulaşmasına tekabül ettiğini ve AVAX’ın Bitcoin ve Ethereum’dan önce tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşacağı tahminini doğruladığını belirtiyor:

Altcoin’ler söz konusu olduğunda, AVAX’ın büyük bir hayranıyım. Sadece 0,618’lik büyük bir seviyeden güçlü bir tepki vermekle kalmadı, aynı zamanda yükseklerden aşağı doğru hareket ederken 3 dalgalı bir düzeltici ABC modeli oluşturdu. Bunun sayısız kripto para biriminden daha iyi performans göstermesi ve belki de tüm zamanların en yüksek seviyesini belirlemesi bekleniyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: 8’den Fazla Bilen Analist: BTC, ETH Değil! Bu Altcoin ATH’yi Kıracak 2

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, piyasa değerine göre 9.en büyük kripto para birimi olan Avalanche (AVAX), kilitli toplam değerde (TVL) 11 milyar doları aşarak Binance Coin’e (BNB) bir adım daha yaklaştı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap