8 Kasım Bitcoin analizi: BTC/USD güne düşüş eğiliminde başlıyor

8 Kasım Bitcoin analizi: BTC/USD güne düşüş eğiliminde başlıyor

Paylaş
8 Kasım Bitcoin analizi: BTC/USD güne düşüş eğiliminde başlıyor

Bitcoin, dünkü işlemlerde bir kez daha 200 günlük hareketli ortalamasını test etti. Bu seviyeden gelen alımlar, düşüşün derinleşmesini engellerken yukarı bölgede 9.200 dolar bandını geçme konusunda zayıf kaldı.

BTC/USD paritesi, dünü yaklaşık yüzde 1,43 düşüşle kapattı. Kasım ayı başlangıcında itibaren ise 9.400 – 9.000 dolar bandında yatay seyrin devam ettiğini görüyoruz. Öte yandan 9.400 dolar civarından başlayan kıs vadeli düşüş trendi 9.077 dolar seviyesine kadar devam etti. Ardından bu düşüşün düzeltmesi fib 0,50 seviyesine denk gelen 9.265 dolar civarlarına kadar gerçekleşti. Bu düşüşün devam edebileceğinin ilk göstergesiydi.

Sabah saatlerinde 9.200 doların altına kadar gerileyen BTC/USD paritesinde, özellikle 9.200’ün üzerinde kararlı kapanışlar görülmedikçe düşüşün devam edebileceği daha yüksek olasılık olarak görülüyor. Diğer yandan bugün 9.188 dolar seviyesine ulaşan 200 günlük hareketli ortalama önemli bir destek noktası olmaya devam ediyor. Gün içerisinde takip edilmesi gereken en önemli seviye, 200 günlük MA değeri.

Bitcoin fiyatı, bu dönemde özellikle hareketli ortalama değerlerine anlamlı tepkiler verdiğini görüyoruz. Öyle ki saatlik grafikte 100 saatlik MA’nın, 9.250 dolar seviyesinde BTC, için kısa vadeli bir direnç konumunda olduğu açıkça görülüyor.

Önemli teknik göstergelere baktığımızda saatlik BTC/USD grafiğinde stokastik RSI, kısa vadeli aşırı alım seviyesinden aşağı yönlü görünümünü destekler nitelikte. Bu göstergeyi, 50 seviyesinin altındaki RSI ve negatif bölgeye geçen MACD’de destekliyor.

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap