8 Bitcoin Analisti: Sıradaki Düzeyler Bunlar Olabilir!

8 Bitcoin Analisti: Sıradaki Düzeyler Bunlar Olabilir!

Paylaş
BTC Piyasası: 8 Bitcoin Analisti: Sıradaki Düzeyler Bunlar Olabilir!

8 Bitcoin analistinin görüşlerine yer veriyoruz. Bilhassa 30 bin dolar sonuna gelen BTC için bunda sonrasında neler var? Yazımıza bakalım.

CryptoTony, Jelle ve Skew Bitcoin için ne bekliyor?

CryptoTony’ye nazaran Bitcoin için 30 bin dolar düzeyi kıymetli bir dayanak pozisyonunda. Lakin bu düzey artık ayıların gündemine girdi. İlerleyen günlerin değişken olacağına işaret eden CryptoTony yeni bir düşüş dalgasının olası olduğuna işaret ediyor.

BTC Piyasası: 8 Bitcoin Analisti: Sıradaki Düzeyler Bunlar Olabilir! 1

Diğer bir analist Jelle kıymetli bir noktaya işaret ediyor. Göreli güç endeksi (RSI) kıymetlerinin dört saatlik vakit dilimlerinde tam bir daire çizdiğini belirtiyor. Ayrıyeten evvelki yükselişi tesirli bir biçimde iptal ettiğini vurguluyor. Üçüncü analistimiz Skew 29.700 dolarlık gecelik en düşük düzeylerde sağlam bir alıcı ilgisi olduğunu belirtti. Skew’e nazaran burada epeyce fazla BTC satın alınıyor ve burada güzel bir likidite tarifi var.

TraderKoz’dan yükseliş vurgusu

Uzun vadeli perspektifler de genel yükseliş telaffuzunun devam ettiğini görüyoruz. Lakin kısa vadeli geri çekilmeler ve direncin altındaki yatay hareketler aşılması gereken pürüzler olarak karşımıza çıkıyor. Dördüncü analistimiz TraderKoz bu duruma işaret ediyor.

BTC Piyasası: 8 Bitcoin Analisti: Sıradaki Düzeyler Bunlar Olabilir! 2

TraderKoz birçok kişinin daha kısa vadeli geri çekilmelerden bahsettiğine işaret ediyor. Ona nazaran büyük resmi akılda tutmak ve odağı kaybetmemek kıymetli. 28.000, 29.000 ya da diğer yere geri çekilmeler olsa da haftalık grafik yükselişe işaret ediyor. TraderKoz bu türlü bir geri çekilme bölgesinin çok “ideal” olabileceğini kabul ediyor. Lakin şimdilik bu türlü bir geri çekiliş beklemiyor.

Michaël van de Poppe farklı bakıyor

Yaygın olarak takip edilen bir kripto analisti, Bitcoin’in son düşüşü nedeniyle kısa bir düşüş trendinin en alt noktasına yaklaştığını söylüyor. Kripto traderı Michaël van de Poppe beşinci analistimiz. Buna nazaran 660.100 Twitter takipçisine sesleniyor. BTC’nin daha da düşmeden evvel tekrar üst dönmesi gerektiğini söylüyor.

BTC Piyasası: 8 Bitcoin Analisti: Sıradaki Düzeyler Bunlar Olabilir! 3

Poppe’ye nazaran düşüş öncesi yükseliş gerçekleşmez ise Bitcoin için potansiyel düzey 28.500 dolar düzeyi. Van de Poppe’ye nazaran, fırsatı kaçırma korkusu (FOMO) nedeniyle son vakitlerde BTC’ye atlayan yatırımcılar var. Buna nazaran, BTC’nin tekrar 30.000 doların altına inebileceğini kestirim ediyorlar. Muhtemelen anlık bir düzeltmenin acısını hissediyorlar. Van de Poppe son Bitcoin geri çekilişini ise “düşük volatilite hareketlerinden” formunda yorumluyor. Van de Poppe’nin 41 bin dolara hakikat bir ralli beklediğini de belirtelim.

Jim Wyckoff’tan vurgular

Kitco kıdemli teknik analisti Jim Wyckoff görüşlerine yer verdiğimiz altıncı analist. Sabah BTC güncellemesinde “Bu hafta pek yeni bir şey yok” dedi. Ayrıyeten “Mevcut duraklama ve daha yüksek fiyat düzeylerindeki dalgalı ticaret, boğaların yakın vadede diğer bir yükseliş için güç depoladığını gösteriyor. Boğalar genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip.” vurgusu yapıyor.

BTC Piyasası: 8 Bitcoin Analisti: Sıradaki Düzeyler Bunlar Olabilir! 4

Bitcoin halvingi etkisi

Dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden kimilerinin son vakitlerde spot Bitcoin borsa yatırım fonlarına akın etmesi, BTC ve daha geniş kripto para piyasası için yüksek seviyede takviye sağlamaya devam ediyor. Zira kimileri bunu varlık sınıfı için kurumsal ilginin bir sefer daha geri döndüğünün bir işareti olarak görüyor.

BTC Piyasası: 8 Bitcoin Analisti: Sıradaki Düzeyler Bunlar Olabilir! 5

Ancak birçok kripto savunucusu için rallinin gerçek başlangıcı, BTC’nin 15.450 dolarla tabana vurduğu Kasım ayında başladı. Küresel X’te araştırma analisti olan Christian Hazim yedinci analistimiz. Bu hususa değinerek, “Bitcoin, Kasım 2022’de gördüğümüz en düşük düzeylerden toparlandığından beri kıymetli bir güç gösterdi” diyor. Hazim, güç ve token fiyatlarındaki artışın itici gücü olarak Bitcoin halvinginin piyasa üzerindeki tesirine işaret ediyor. Buna nazaran yatırımcıların önümüzdeki yıl kripto piyasası için daha yüksek bir volatilite düzeyi beklemeleri gerektiğini söyledi.

Rekt Capital’den halving yaklaşımı

Sekizinci analistimiz Rekt Capital. 12 Kasım’da piyasa analisti Rekt Capital şu tweeti atmıştı: “Tarihsel olarak BTC, bir sonraki halving olayından 517-547 gün evvel taban yapma eğiliminde. Bir sonraki Halving’e 536 gün var.” BTC fiyatı dokuz gün sonra tabana vurduğundan ve o vakitten beri kaygı duvarına tırmandığından bu eğilim hakikat çıktı.

Yaklaşan Bitcoin halving tarihinin şu anda 16 Nisan’da gerçekleşeceği kestirim ediliyor, bu da tecrübeli kripto traderlarını önümüzdeki dokuz ay için heyecanlandırıyor. Zira evvelki döngüler piyasanın bu periyotta büyük yararlar elde edebileceğini gösterdi. Bir sonraki halving, Bitcoin için bugüne kadarki en büyük büyümelerden kimilerini görme potansiyeline sahip. Zira btcpiyasasi.com olarak baktığımızda birinci sefer bir halving, açık piyasada satın alınabilecek daha az BTC ile tıpkı vakte denk gelecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap