8 Analist, Bitcoin İçin Son Dakika Varsayımları Yaptı: İşte Seviyeler!

8 Analist, Bitcoin İçin Son Dakika Varsayımları Yaptı: İşte Seviyeler!

Paylaş
BTC Piyasası: 8 Analist, Bitcoin İçin Son Dakika Varsayımları Yaptı: İşte Seviyeler!

Bitcoin (BTC) 35.000 – 45.000 dolar aralığından başarılı bir şekilde çıkarken, teknik indikatörleri yorumlayan uzmanlar, Bitcoin’in büyümeye devam edebileceğini ve yakında 50.000 doları geçebileceğini öne sürüyor.

Analistler Bitcoin’in son ivmesi hakkında neler söylüyor?

Birkaç finans uzmanı, Bitcoin’in yükseliş büyümesinin sadece 50.000 dolar kadar değil, ötesine de devam edeceğine dair önemli bir şans olduğu sonucuna vardı. Copper yatırım firmasının araştırma başkanı Fadi Aboualfa, 27 Mart’ta Bloomberg’e Bitcoin’in bir sonraki direnç seviyesi 52.000 dolar ile karşılaşabileceğini söyledi. Aboualfa, bu seviyeyi aşması durumunda fiyatının 65.000 dolara ulaşabileceğine inanıyor ve bu da Kasım 2021’de ulaştığı ATH seviyesine yakın.

BTC Piyasası: 8 Analist, Bitcoin İçin Son Dakika Varsayımları Yaptı: İşte Seviyeler! 1

Bloomberg’in grafiğine göre, Bitcoin son günlerde 50 günlük hareketli ortalamasının önemli ölçüde üzerindeydi ve yazım sırasında 41.085 dolar civarındaydı. Bespoke Investment Group’a göre, “bu, Bitcoin’i 80. ila 90. yüzdelik dilime ve “aşırı alım” aralığına koyuyor”. Ancak firma, birçok varlık için bunun fiyatta bir düşüş potansiyeline işaret etmesine rağmen, Bitcoin için tarihsel olarak bunun tersinin doğru olduğunu savunuyor ve bir raporda şunları belirtiyor:

Bitcoin’in geçmişinde (son beş yılda) benzer şekilde aşırı alım yapıldığında, bir ila 12 ay arasında ortalama önemli kazançlar elde etti.

Michaël van de Poppe, 40 bin dolara geri dönüşün mümkün olduğuna inanıyor

Başka bir analizde, kripto danışmanlık firması Eight’in kurucusu Michaël van de Poppe, 28 Mart’ta bir Bitcoin fiyat grafiği analizini tweetledi ve “seviyeyi değiştirebilirse” BTC’nin kesinlikle 50.000 dolar ve üstüne doğru devam edeceğini öne sürdü. Önde gelen kripto analisti, Bitcoin’in “likiditeyi yükseklerin üzerine çıkardığına” da dikkat çekiyor. Ayrıca, Bitcoin fiyatının 44.837 doların üzerinde kalmasından bahsediyor. Aksi takdirde, “40 bin dolara geri dönüşün mümkün olduğuna” inanıyor.

BTC Piyasası: 8 Analist, Bitcoin İçin Son Dakika Varsayımları Yaptı: İşte Seviyeler! 2

“56 bin dolar 58 bin doların kapılarını açabilir”

Twitter’dan Cred’e göre, 47.100 dolar, çok sayıda hareketli ortalamanın yüksek bir zaman dilimi direnç bölgesi etrafında eğimli olduğu “güzel bir birleşik alan” ve önemli bir fiyat seviyesi. Analiste göre “21 haftalık hareketli ortalama, 50 haftalık hareketli ortalama, 200 günlük hareketli ortalama – hepsi bu 46.000 ila 48.000 dolar arasında birleşiyor gibi görünüyor ve ayrıca bu aylık kümenin en üstünde”. Cred, fiyat ikna edici bir şekilde direnç seviyesinin üzerine çıktığında, BTC’nin bir kez daha 60.000 dolara yaklaşmak için yeterli momentuma sahip olması gerektiğini söylüyor:

BTC: Bu noktada, kapıları 56.000 dolardan 58.000 dolara doğru çok daha sert bir harekete doğru açacaktır.

Kurumsallar ve balinalar Bitcoin satmadı

Poppüler analist Nicholas Merten ise makroekonomik ve jeopolitik belirsizliğe rağmen balinaların ve diğer kurumsal yatırımcıların Bitcoin’lerini satmamasının, BTC’nin ani fiyat artışının arkasındaki katalizör olduğunu söylüyor.

BTC Piyasası: 8 Analist, Bitcoin İçin Son Dakika Varsayımları Yaptı: İşte Seviyeler! 3

Merten, kısa vadeli ve kaldıraçlı trader’lar fiyat hareketine neden olurken, balinaların son altı ayda kripto çantalarını yüklediğini açıklamaya devam ediyor.

Bu süre zarfında, 2021 yılının Eylül ve Ekim aylarından Mart ayının sonunda burada olduğumuz yere kadar yaklaşık %10’luk bir artış gördük.

Merten, analizini, Bitcoin’in Kasım ayında ATH seviyesinden 69.000 doların üzerinde %50’lik bir düşüşe rağmen, BTC’nin ayı piyasasında olmadığına dair uzun zamandır sahip olduğu görüşünü yeniden vurgulayarak sonlandırıyor.

Tech Dev, bir metriğin Bitcoin için büyük bir artışın geldiğine dair nadir bir sinyal verdiğini söylüyor

Yeni bir tweet’te analist, 3 haftalık mumlar ve herhangi bir varlık için trend dönüşlerini tanımlayan bir metrik olan bir vortex indikatörü (VI) içeren bir Bitcoin grafiğini paylaşıyor.

BTC Piyasası: 8 Analist, Bitcoin İçin Son Dakika Varsayımları Yaptı: İşte Seviyeler! 4

Vortex indikatör metriği iki eğilim çizgisini ölçer: VI+ ve VI-. TechDev’e göre, Bitcoin’in iki VI trend çizgisi 2015’ten bu yana yalnızca üçüncü kez geçti. Her geçiş, önde gelen kripto varlığı için önemli bir fiyat artışıyla sonuçlandı. Daha sonra, analist, belirli bir süre boyunca hacim ağırlıklı ortalama birikim ve dağılımı ölçen bir metrik olan Chaikin Para Akışını (CMF) araştırıyor:

CMF metriği, göreli alım/satım basıncını çıkarmak için hacme göre mum kapanış performansını hesaba katar. 0 çizgisinin kesişmesi, o TF’de bekleyen bir trendin tersine döndüğünü gösteriyor.

Analist, CMF metriğini kullanarak, Bitcoin’in kripto tarihinde yalnızca beşinci kez yükseliş çizgisini nasıl geçtiğini vurguluyor.

BTC Piyasası: 8 Analist, Bitcoin İçin Son Dakika Varsayımları Yaptı: İşte Seviyeler! 5

Bitcoin vortex indikatör metriğinde olduğu gibi TechDev, CMF boğa hattının her geçişinin BTC’deki yükseliş trendlerinden önce geldiğine dikkat çekiyor.

Raoul Pal, pusuda bekleyen bir ekonomik trend değişikliği konusunda uyarıyor

Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız eski Goldman Sachs yöneticisi, Japon yeni karşısında ABD dolarının ani güçlenmesine işaret ediyor ve kripto para piyasasına olası etkililerini değerlendiriyor. Aşağıdaki grafiğe bakan Pal şunlar söylüyor:

FX’te büyük bir şey oluyor… çok büyük. Henüz ne anlama geldiğini bilmiyorum…Dolar JPY, 20 yıllık muazzam bir ters (baş ve omuzlar) boyun çizgisini test ediyor…

BTC Piyasası: 8 Analist, Bitcoin İçin Son Dakika Varsayımları Yaptı: İşte Seviyeler! 6

Aynı zamanda Pal, Euro’nun uzun vadeli büyük bir destek seviyesiyle çöküşün eşiğinde olduğuna dikkat çekiyor:

Euro 40 yıllık trendi test ediyor…

BTC Piyasası: 8 Analist, Bitcoin İçin Son Dakika Varsayımları Yaptı: İşte Seviyeler! 7

Real Vision CEO’su, bu iki trend kırılırsa, büyük miktarda sermayenin her bir ilgili piyasadan hareket etmeye ve ABD tahvillerine ve hisse senetlerine ve muhtemelen kripto ve değerli metallere kaçmaya zorlanabileceğini söylüyor. Ayrıca “dünyanın sonunun gelmesini bekleyen” bazı yatırımcıların karamsar zihniyetine katılmadığını da ekliyor. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi gelişmekte olan teknolojileri benimsemeyi, küresel finansal piyasalardaki hızlanan değişim hızından kurtulmak için pragmatik bir hareket olarak gördüğünü söylüyor:

BTC ve ETH’nin en büyük rolü oynaması ve Web 3‘ün gelecekteki tüm iş modellerini tamamen değiştirmesiyle kripto paraların hepsinin izleyeceği bu. Anti-kırılganlık oyunun adıdır ve bunun üzerine üstel çağ teknolojisi durmaksızın yükselecektir…

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap