7 yıllık Bitcoin Black Friday sonlandırıldı

7 yıllık Bitcoin Black Friday sonlandırıldı

Paylaş
7 yıllık Bitcoin Black Friday sonlandırıldı

2012’den bu yana her sene sürdürülen, Bitcoinblackfriday.com üzerinden yürüyen ve Bitcoin kabul eden satıcılarla Bitcoin kullanıcılarını bir araya getiren alışveriş etkinliği Bitcoin Black Friday sona erdirildi.

Etkinlik her yıl kripto para kullanımının anlaşılmasını sağlamak amacıyla gerçekleştiriliyordu ve Bitcoin ile alışveriş yapacak olanlara kayda değer indirimler sunuluyordu.

Bitcoin Black Friday’in kurucusu Jon Holmquist, internet sitesinde yayınlanan açıklamada, sitenin ilk görevini başarıyla tamamladığını ve belirlenen amaca ulaştığını söyledi.

Holmquist ayrıca Bitcoin’in artık bir yatırım aracı ve finansal araç olduğunu savundu ve basit ödemelerin Bitcoin Cash (BCH) gibi altcoin’lerle yapılması gerektiğini ifade etti.

Bitcoin’i tüketici ödemelerinde kullanmaya olan ilgisini kaybettiğini belirten Holmquist, “7 yıl ve 6 başarılı etkinlikten sonra Bitcoin Black Friday’i sürdürmemeye karar verdim.” dedi.

İlk yıl Bitcoin Black Friday’e 300 işletme katılırken bu sayı her geçen yıl katlandı ve etkinlik son yıllarda binlerce işletmeyle gerçekleştirildi.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap