7 Bitcoin Analisti, Sıradakini Açıkladı: İşte Tahminleri!

7 Bitcoin Analisti, Sıradakini Açıkladı: İşte Tahminleri!

Paylaş
BTC Piyasası: 7 Bitcoin Analisti, Sıradakini Açıkladı: İşte Tahminleri!

Kripto piyasası, ABD’de en son istihdam raporunun beklentilerin altında gelmesiyle çalışma haftasını bitirdi. Fakat işsizlik oranı düşerken ve fiyatlar artmaya devam ederken 200.000’den fazla iş eklenmesi, yatırımcılara FED’in ek faiz artışlarıyla ilerleyebileceğinin bir işaretiydi. Pekala, sırada aneler var? İşte 7 analistin Bitcoin (BTC) için tahminleri…

Bitcoin fiyatında sırada neler var? 4 analist açıkladı

Hisse senetleri süreç gününün büyük bir kısmında yeşil renkteydi lakin kapanış zili yaklaştıkça ivme kaybetmeye başladı. Sonuçta yatırımcıların çoklu ekonomik rüzgarlar nedeniyle her şeyi yapmakta tereddüt etmeleri nedeniyle düşüşle kapandı. Piyasa kapanışında S&P, Dow ve Nasdaq sırasıyla %0,29, %0,55 ve %0,13 düşüşle günü kırmızıda tamamladı. Datalar, Bitcoin (BTC) ayılarının Cuma günü erken saatlerde 30.000 dolarlık dayanağın ardını kırma teşebbüsünde bulunduğunu ve boğaların savunmaları toparlamadan evvel BTC’yi 29.805 dolara düşürdüğünü ve öğlenden sonra ticaretinde 30.300 dolarlık dayanağın üzerine geri ittiğini gösteriyor.

BTC Piyasası: 7 Bitcoin Analisti, Sıradakini Açıkladı: İşte Tahminleri! 1

Kitco kıdemli teknik analisti Jim Wyckoff’a nazaran, “boğalar bu haftanın sonlarında biraz güç kaybetti”. Bu düşüş Temmuz ayı Bitcoin vadeli süreç fiyatlarının ABD’deki erken süreçlerde daha düşük süreç görmesine neden oldu. Wyckoff, “Boğalar hala genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip fakat artık avantajlarını korumak için adım atmaları ve yakında biraz taze güç göstermeleri gerekiyor” dedi. MN Trading’in kurucusu Michaël van de Poppe’ye nazaran, Cuma günkü BTC fiyat hareketi, yakın vadede düşüşe geçebileceğine dair bir ihtar işareti ve bu da onu “29.500-29.700 $’lık bir süpürme kaçınılmaz görünüyor” önermesine yol açtı.

Piyasa analisti Rekt Capital, Bitcoin’in “mini parabolünü kaybettiğini” söyleyerek bu görünümü destekledi. Bu da “şu anda 29.250 dolar düzeyine makro bir düşüşün daha mümkün olduğuna işaret ediyor. Bilhassa de bu küçük parabolün yeni dirence dönüşmesi durumunda” manasına geliyor. Piyasa analisti Crypto Tony, makro açıdan bakıldığında Bitcoin boğalarının son haftalarda gelişen yükseliş telaffuzunu sürdürmek için 25.000 doları tutmaları gerektiğini söyledi.

Mike McGlone: Gerçek test süreci artık başlıyor

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli makro stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in (BTC) 2023’ün ikinci yarısında büyük bir imtihanla karşı karşıya kalacağı konusunda uyarıyor. McGlone 58,800 Twitter takipçisine, yılın birinci yarısındaki güçlü performansın akabinde Bitcoin’in önümüzdeki altı ay boyunca muhtemelen şiddetli sakinlik şartlarına katlanmak zorunda kalacağını söylüyor. Makro uzmanı, borsanın düşmeye başlayacağını ve Bitcoin’in pay senetleriyle birlikte düşmeyerek bir bedel deposu ya da “dijital altın” olarak kendini kanıtlama bahtına sahip olacağını öngörüyor.

BTC Piyasası: 7 Bitcoin Analisti, Sıradakini Açıkladı: İşte Tahminleri! 2

McGlone ayrıyeten, geçmiş resesyonlarda Federal Rezerv’in para siyasetini gevşetmekte süratli davrandığını, lakin yüksek enflasyon nedeniyle merkez bankasının bu sefer bunu yapmakta isteksiz olabileceği konusunda uyarıyor. McGlone’a nazaran, Bloomberg Galaxy Crypto Index (BGCI) tarafından takip edilen en yeterli kripto varlıklar gerilerken pay senetlerinin kazanmasıyla yılın ikinci çeyreğinde zayıflayan bir kripto piyasası aslında ortaya çıkmıştı. McGlone ayrıyeten, Bloomberg Economics’in ABD’de işsizliğin %3,6’dan %4,3’e çıkmasıyla yılın ikinci yarısında bir sakinlik öngörmesi nedeniyle Bitcoin üzere riskli varlıklar için aksi rüzgarların gelmekte olduğunu söylüyor.

BTC Piyasası: 7 Bitcoin Analisti, Sıradakini Açıkladı: İşte Tahminleri! 3

Ben McKenzie, Bitcoin’in gerçek kıymeti hakkında konuştu

Popüler bir aktör olan Ben McKenzie, kripto birinci popülerlik kazandığında çabuk etmediğini açıkladı. Bunun yerine, o vakitler ortaya çıkan teknoloji hakkında daha fazla araştırma yapmaya ve öğrenmeye karar verdi. YouTube’a yüklenen bir görüntüde McKenzie, Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin’in bir para ünitesi olarak fonksiyon görmesini amaçladığını belirtti. Lakin, yaptığı keşfe nazaran, amiral gemisi kripto para ünitesi bu halde çalışmıyordu. Para ünitesi olarak fonksiyon görmediği için Bitcoin’i keşfetmeye çalışırken bu onu daha meraklı hale getirdi.

McKenzie başlangıçta Bitcoin’in bir aldatmaca olduğunu düşündü. Ona nazaran, 2021’de kripto sanayisini çevreleyen olaylar, bunun dev bir saadet zinciri olabileceği fikrini yarattı. McKenzie, daha fazla araştırma yaptığında, kriptonun birçok beşere hitap etmesinin nedeninin, içinde istedikleri her şeyi görebilmeleri olduğunu fark ettiğini açıkladı. McKenzie, bunu süratli varlıklı olma planı olarak görenlerin yanı sıra, bir kullanıcı kesitinin de teknolojiye ilgi duyduğunu belirtti.

McKenzie, Bitcoin’in birçok özelliğini ana cazibesi olarak kabul etti ve kullanıcılar onu para ünitesinden çok bir yatırım olarak kıymetlendirdi. Fakat, Bitcoin’de olduğu argüman edilen 1 trilyon doların üzerindeki para ölçüsünün gerçek olmadığını düşünüyor. Alex Mashinsky’ye nazaran Bitcoin’in gerçek ölçüsü %10-15’tir. McKenzie, Bitcoin satın alan bireylerin kripto varlıklarının gerçek bedelinin belirtilen sayının yaklaşık %15’i olduğunu anlamaları gerektiğini belirtti. McKenzie, kriptodaki likiditenin düşük olduğunu ve piyasadaki hacmin birçoklarının kaldıraçlı olduğunu tabir etti.

John Bollinger da Bitcoin fiyatı için sıradakileri açıkladı

Son olarak, ünlü trader ve teknik analist John Bollinger, Bitcoin’in fiyat grafiğine ait son gözlemleriyle kripto para topluluğunu heyecanlandırdı. Tanınan Bollinger Bantları aracının yaratıcısı olarak tanınan Bollinger, önde gelen kripto para ünitesi için ufukta kıymetli bir fiyat artışının olabileceğine inanmakta. Bollinger’e nazaran, Bitcoin’in grafiği kendi yerleşik alım satım göstergeleriyle uyumlu bir formasyon sergiliyor. Bu formasyon üç farklı evreden oluşuyor: patlama, konsolidasyon ve takviye ve geri dönüş. Tweet atarken, her bir etabın potansiyel bir fiyat artışının sinyalini vermede çok değerli bir rol oynadığını belirtti. Ayrıyeten aşağıdaki kavramlara işaret etti:

  • Patlama kademesi: Analistlere nazaran bu birinci etap, Bitcoin’i Bollinger Bantlarının üst bandının ötesine iten ani ve güçlü bir fiyat artışını temsil ediyor. Dalgalanma, güçlü bir üst taraflı ivmeye ve artan alım baskısına işaret eder.
  • Konsolidasyon evresi: Bu ortada, patlamanın akabinde Bitcoin, izafi istikrar ve Bollinger Bantlarının orta bandına yanlışsız geri çekilme ile işaretlenen bir konsolidasyon basamağına girer. Bu devir, üst taraflı harekette süreksiz bir duraklamaya imkan tanıyarak bir sonraki basamak için yer hazırlar.
  • Destek ve geri dönüş etabı: Bu kademede ortaya çıkan formasyonun en ilgi cazibeli istikameti kırılma. Bitcoin, orta bandın yakınında takviye bularak potansiyel yenilenen alım ilgisi için bir temel oluşturuyor. Bu takviye düzeyi, üst istikametli bir ralli ve potansiyel olarak değerli bir fiyat artışı için sahneyi hazırlar.

Bollinger tweet’inde, şu anda 30,219 dolardan fiyatlandırılan Bitcoin’in orta bantta takviye buluyor üzere göründüğünü öne sürdü. Kripto paranın piyasa kıymeti 586,9 milyar dolar üzere etkileyici bir düzeyde bulunurken, 24 saatlik süreç hacmi 14,8 milyar doları aşıyor. Fakat tarihi olarak bu sayılar, önümüzdeki aylardaki potansiyel fiyat artışını çevreleyen yüksek riskleri ve ağır ilgiyi yansıtıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap