63 Yaşındaki Bitcoin Yatırımcısının 140 Bin Dolarını Çaldılar

63 Yaşındaki Bitcoin Yatırımcısının 140 Bin Dolarını Çaldılar

Paylaş
63 Yaşındaki Bitcoin Yatırımcısının 140 Bin Dolarını Çaldılar

Sosyal medya üzerinden bir Bitcoin yatırımcısını dolandıran iki şahıs, iki yıllık hapis cezasına çarptırılabilirler.

Jagroop Singh Khatkhar ve Karanjit Singh Khatkhar adlı iki erkek kardeş, sosyal medya üzerinden bir borsanın taklidini yaparak bir Bitcoin yatırımcısının 140 bin dolarını çaldılar. Ancak Khatkhar kardeşler şimdi hapis cezasıyla karşı karşıyalar.

Hapisle Karşı Karşıya

Kanada vatandaşı olan Khatkhar kardeşler bundan bir süre önce 63 yaşındaki bir Bitcoin yatırımcısını dolandırdılar.

Khatkhar kardeşler sosyal medyada HitBTC’nin müşteri hizmetlerinde çalışıyormuş gibi davranarak bu yatırımcının hesap bilgilerini aldılar ve hesaptaki 23 adet Bitcoin’i (o anki değeri 140 bin dolar) çaldılar.

Mahkeme belgelerine göre Khatkhar kardeşler işledikleri suçu itiraf ettiler ve şimdi “kasıtlı ve yasa dışı bir şekilde başkasının kimliğini kullanmakla” suçlanıyorlar. Khathkar kardeşler mahkemeden çıkacak karar sonucunda iki yıla kadar hapis cezası alabilirler.

Bu iki kardeş tarafından dolandırılan 63 yaşındaki Bitcoin yatırımcısı ise kaybettiği parayı geri alacak. Bu yatırımcı ayrıca Khathkar kardeşler hakkında şu yorumu yaptı:

İkisinin durumuna da çok üzüldüm. Benim de 27 yaşında bir oğlum var. Umarım bundan sonra daha mantıklı kararlar alıp, daha faydalı şeyler yapmaya çalışırlar.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap