61 bin TL kaptıran “Bitcoin Safiye” mağduru nasıl dolandırıldığını anlattı

61 bin TL kaptıran “Bitcoin Safiye” mağduru nasıl dolandırıldığını anlattı

Paylaş
61 bin TL kaptıran “Bitcoin Safiye” mağduru nasıl dolandırıldığını anlattı

“Bitcoin Safiye” lakabı ile bilinen ve Bitcoin alım satımından kâr payı vadiyle onlarca kişiyi milyonlarca lira dolandırdığı öne sürülen Safiye Gökçen B.’nin yanında çalışan temizlikçi kadın A.B., nasıl dolandırıldığını anlattı.

“61 bin TL kaptırdım, inşallah geri alabilirim”

Aydın Hedef‘te yer alan habere göre, üç ay boyunca B.’nin yanında çalıştığını ve kendisine 61 bin lira kaptırdığını söyleyen mağdur A.B., “Beni kendisiyle kuaför arkadaşım tanıştırdı. Safiye evinde internet üzerinden kripto para işi yapıyordu. Ben de onun evini temizliyordum. Olanlara bu sayede şahit oldum. 3 veren 5 kazanıyordu. Bana da sen üç lira ver, bir ay sonra ana paranı çıkaracağız. Hatta üç ay boyunca paraya dokunmazsam daha fazlasını vereceğini söylüyordu. Ben de babamın 61 bin lirasını verdim. Başka bir arkadaşım 90 bin lira vermiş. Ana parasını çıkaranlar da var. Geçe üçte iletişime geçip paraları istedik. Herkese ‘Bütün parayı yarın hesabınıza yatıracağım.’ demişti. Gece üçten sonra ortadan kaybolmuş. Sabahına diğer mağdurlar gibi hepimiz Safiye’yi aradık ama ulaşamadık. Telefonu kapalıydı. İki aydır da ulaşamıyorduk. Yakalanmış olması bizleri sevindirdi. İnşallah paralarımızı alabiliriz.” dedi.

Savcılık’tan açıklama

Öte yandan bugün Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, soruşturmanın 3 şikayetçinin savcılığa müracaatta bulunarak şahsın kendilerini dolandırdığını söylemeleri üzerine başlatıldığı ifade edildi. Şikayetlerin ardından B. hakkında ifadesinin alınması için yakalama emri çıkarıldığı, şüpheliye Bitcoin alışverişi yapması için para veren müşteki sayısının 22 olduğu ve bunların tespit edilerek ifadelerine başvurulduğu kaydedildi. Ayrıca müşteki sayısının artabileceği belirtilerek 22 müştekiden toplamda 3 milyon 521 bin lira para toplandığının anlaşıldığı açıklandı.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap