6 Yıllık Kripto Para Şirketi Kapandı!

6 Yıllık Kripto Para Şirketi Kapandı!

Paylaş
6 Yıllık Kripto Para Şirketi Kapandı!

Hong Kong merkezli blockchain tabanlı havale start-up firması Bitspark, içsel sıkıntıları neden göstererek hizmet vermeyi durdurduğunu açıkladı.

Köklü Kripto Para Firması Kepenk İndirdi

Bitspark kurucu ortağı ve CEO’su George Harrap 3 Şubat tarihinde yaptığı duyuru ile platformun 4 Mart 2020 tarihinde tamamen sektörden çekileceğini ve şu an bu işlemleri halletmekle meşgul olduklarını vurguladı.

Yapılan açıklamada Bitspark kullanıcılarının 3 Şubat tarihinden 4 Mart tarihine kadar platformdaki paralarını çekmeye devam edebilecekleri açıklandı. Platform bu tarihe kadar açık kalacak ancak 90 günlük sürenin dolmasından sonra buna erişim sağlanamayacak. Kullanıcılar bu sürenin devamında para çekmek isterlerse müşteri hizmetlerine başvurmak zorunda kalacaklar.

Harrap firmanın ani kapanmasını içsel sıkıntılara bağladı. Firmanın Cash Point isimli yeni havale hizmeti 2019 yılında inanılmaz bir başarı elde etmiş ve aylık %400 gibi önemli bir büyüme yakalamışlardı. 2014 yılından beri sektörde yer alan havale ve finansal hizmet şirketinin kapanma süreci ise başka bir kurucu ortak Maxine Ryan’ın istifa etmesi ile başladı.

Ryan bundan bir ay önce COO pozisyonunu bıraktığını açıklamıştı. Görünüşe göre Ryan’ın ayrılması ciddi bir içsel yapılanma gerektirdi ve Çin içerisinde çıkan Corona virüsü salgını, Hong Kong içerisindeki protestolar derken firma bir türlü belini doğrultamadı.

Aslında 2019 yılı birçok kripto para borsası ve firması için oldukça kötü geçti. 2020 yılından bir ay öncesine kadar kapanan toplam kripto para borsalarının sayısı 8’i aşmıştı. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap