6 Milyon Dolarlık Bitcoin İşleminin Hizmet Bedeli Sadece 0.65 Dolar

6 Milyon Dolarlık Bitcoin İşleminin Hizmet Bedeli Sadece 0.65 Dolar

Paylaş
6 Milyon Dolarlık Bitcoin İşleminin Hizmet Bedeli Sadece 0.65 Dolar

Kripto para kullanıcıları günümüzde epey düşük hizmet bedelleri ödeyerek oldukça büyük işlemler yapabiliyorlar. Bundan birkaç saat önce de buna benzer bir işlem yapıldı.

6.7 Milyon Dolarlık

WhaleAlert tarafından aktarılan bilgilere kimliği bilinmeyen bir kullanıcı bundan iki saat önce epey büyük bir Bitcoin işlemi yaptı.

Bu kullanıcı Coinbase’teki cüzdanından kişisel bir cüzdan adresine 900’den fazla BTC gönderdi. Bu işlemin toplam değeri 6.7 milyon dolar civarında.

Bu işlemin tam olarak ne amaçla yapıldığı, bu işlemin arkasında bir balinanın olup olmadığı bilinmiyor. Bazı takipçiler bu işlemin iyiye işaret olduğunu düşünseler de henüz konuyla ilgili net bir yorum yapmak pek mümkün değil.

Bu işlemin en dikkat çekici yanlarından biri işlem için ödenen hizmet bedeli oldu. 6.7 milyon dolarlık bir işlemi banka aracılığıyla göndermek oldukça zahmetli olabilecekken bu işlem Bitcoin ile yapıldığı zaman kısa süre içerisinde tamamlanabiliyor.

Blockchain verilerine göre Coinbase adresinden kişisel adresine BTC gönderen bu şahıs(lar), bu işlem için sadece 0.65 dolar gibi bir hizmet bedeli ödediler.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap