500 Milyon $’lık Bitmain Veri Merkezi, Texas Coal-Mining Kasabasına 400 Kişilik İstihdam Sağlayacak

500 Milyon $’lık Bitmain Veri Merkezi, Texas Coal-Mining Kasabasına 400 Kişilik İstihdam Sağlayacak

Paylaş
500 Milyon $’lık Bitmain Veri Merkezi, Texas Coal-Mining Kasabasına 400 Kişilik İstihdam Sağlayacak

Dünyanın en büyük Bitcoin madenci ve madencilik ekipman üreticisi olan Bitmain, Teksas’ın Milam ilçesindeki Rockdale şehrinde yeni bir Blockchain veri merkezi ve kripto-para birimi madencilik tesisi için inşaat planlarını açıkladı. Şirket devam eden bir Kuzey Amerika genişleme sürücüsünün bir parçası olarak Teksas’ta bir veri merkezi kurmayı planladığını bildirdi.

Bu tesis, bölgeye 500 milyon dolarlık bir yatırımın bir parçası olup, yerlilerin umutsuzluğunun, sanayileşme ve iş kayıplarından mahrum kalan bir bölgede yeniden doğuşunun önemli bir bölümünü oluşturacak olan 400 yeni iş getirmesi bekleniyor. Bitmain’den yapılan açıklamaya göre, 2019 yılının başlarında faaliyete başlayacak ve iki yıl içinde tamamen çalışacak olan tesis, yedi yıllık bir süre içinde yerel, eyalet çapında ekonomilere 500 milyon $ ‘dan fazla yatırımı temsil ediyor.

Terk edilmiş bir Alcoa alüminyum döküm tesisi içinde açılan tesisin, yerel ekonomiye yeni bir soluk getirmesi, ilk iki yıl içinde becerilerin, gençlerin ve para kaybının neden olduğu 400’den fazla istihdam sağlaması bekleniyor. Artan gelirlerin, küçük işletmelere ve bölgedeki mülk değerlerine çarpan etkisinin de önemli olması beklenmektedir.

Daha da ilginç olarak, Bitmain ayrıca yerel öğrencileri ve sakinleri, veri merkezinde kariyer için gerekli olan teknik ve profesyonel becerilerle donatmak için Milam County’deki okullar ve eğitim kurumları ile ortaklık yapmayı vaat ediyor. Şirket, yatırım planları konusundaki ciddiyetinin altını çizmek için, Rockdale veri merkezinde mühendisler, teknisyenler, üst düzey yönetim, satış ortakları, finans iştirakleri ve araştırma görevlileri dahil olmak üzere çeşitli görevlerde bulunduğunu açıkladı.

Bitmain’in açıklamasına göre, Rockdale veri merkezi, Kuzey Amerika’daki Bitmain’in stratejik yatırım ve genişleme planlarının kilit bir bileşeni.

2013 yılında Çin’de kurulduğundan beri, Bitmain, pazarın yaklaşık yüzde 70’ini kontrol ederek, önde gelen Bitcoin madencilik ekipmanı üreticisi haline geldi. Sürmekte olan Kuzey Amerika büyüme hareketi, Asya ve Avrupa genelinde genişleyen ve bu yıl içinde halka açılmaya hazırlanırken, küresel genişlemesinin önemli bir parçası.

“Bitmain bu haberi duyurmaktan büyük mutluluk duyuyor ve başlangıç ​​vizyonu, operasyonları ve ötesinde bu vizyonun gerçekleştirilmesinde yerel ortaklarla, hükümetle ve paydaşlarla birlikte çalışmaktan heyecan duyuyor” diyor başkan yardımcısı ve operasyon direktörü Jeff Stearns Bitmain’in Kuzey Amerika bölümü için.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap