50 yıllık VC şirketi, 600 milyon dolarlık token yatırımı yapacak

50 yıllık VC şirketi, 600 milyon dolarlık token yatırımı yapacak

Paylaş
Uzman Coin: 50 yıllık VC şirketi, 600 milyon dolarlık token yatırımı yapacak

50 yıllık girişim sermayesi şirketi Sequoia Capital, sektöre özel ilk kripto fonunu oluşturmaya başladı. Fon, 500 ila 600 milyon dolar değerinde olacak.

Dünyanın en eski girişim sermayesi şirketlerinden biri olan Sequoia, likit token’lar başta olmak üzere token’lara yatırım yapacak, ayrıca bunları staking, likidite sağlama ve yönetişime katılma gibi alanlarda kullanacak.

Fon, kripto para borsalarında halihazırda listelenen veya listelenmemiş olan token’ları içerecek. Sequoia Capital’in ortağı Shaun Maguire, geleceğin çoklu zincirli yapıda olduğunu vurgulayarak şirketin özellikle zincirler arası birlikte çalışabilirliğe ve GameFi’a odaklanan projelerle ilgilendiğini söyledi.

Maguire ayrıca, bir ayı piyasasına girilmesi durumunda fon yatırımlarının bir yıldan daha kısa bir süre içerisinde tamamlanacağını, boğa piyasası durumunda ise bunun bir yıldan uzun süreceğini ifade etti.

Sequoia Capital, Aralık ayında Polygon’a yatırım planıyla gündeme gelmişti. Şirketin, Steadview Capital ve diğer şirketlerle birlikte projeye token alımı yoluyla 50 ila 150 milyon dolar değerinde yatırım yapmayı hedeflediği bildirilmişti.

Sequoia Capital’in yönetimi altındaki varlıkların değeri 40 milyar doların üzerinde.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap