5 trilyon Shiba Inu (SHIB), satılmak üzere Hint yardım fonundan çıktı

5 trilyon Shiba Inu (SHIB), satılmak üzere Hint yardım fonundan çıktı

Paylaş
Uzman Coin: 5 trilyon Shiba Inu (SHIB), satılmak üzere Hint yardım fonundan çıktı

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, birkaç gün önce, cüzdanına gönderilen 50 trilyon Shiba Inu’yu (SHIB) Hindistan’ın pandemiyle mücadele eden kripto fonuna bağışlamıştı. Aktarılan miktarın değeri, o sırada 1 milyar doların üzerindeydi.

Dün, gönderilen miktarın yüzde 10’una tekabül eden 5 trilyon SHIB, tasfiye işlemi için fonun hazinesinden Wintermute’un cüzdanına gönderildi. Kripto para sektöründe faaliyet gösteren algoritmik piyasa yapıcı olan Wintermute, SHIB’lerin nakde çevrilerek pandemi desteklerinde kullanılmasında yardımcı olacak.

5 trilyon SHIB’lik transfer işleminin kaydı

Piyasa fiyatını etkilememek için dikkatli davranılacak

Kendisi de bir Hint olan Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal, başlangıçta küçük bir miktarla başlayarak performansı izleyeceklerini ve satışları mümkün olduğunca piyasa fiyatını etkilemeyecek şekilde yapacaklarını söyledi. Hindistan Kripto Kovid Yardım Fonu’ndan yapılan açıklamada da “Tasfiye işlemini bireysel yatırımcıları korumak için mümkün olan en iyi şekilde yapılacağından emin olabilirsiniz. Tüm süreç şeffaf ve yasalarla uyumlu yürütülecek.” dedi.

Henüz satılmadı

Wintermute’un cüzdanına bakıldığında ise henüz SHIB’lerin satılmadığı ve halen cüzdanda durduğu görülüyor. 5 trilyon SHIB, mevcut fiyatlarla 82 milyon dolara denk geliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap