49 Farklı Kripto Para Cüzdanının Kullanıcıları Tehlike Altında Mı?

49 Farklı Kripto Para Cüzdanının Kullanıcıları Tehlike Altında Mı?

Paylaş
49 Farklı Kripto Para Cüzdanının Kullanıcıları Tehlike Altında Mı?

Google, yakın zamanda yaptığı açıklamada kullanıcıları kandırdığı ve dolandırdığı ortaya çıkan 49 oltalama uygulamasını Google Web Mağazasından kaldırdığını belirtti.

MyCrypto güvenlik amiri Harry Denley de söz konusu uygulamaların büyük bir kısmının kripto para cüzdanlarının bir kopyası olduğunu belirtti. Denley, 14 Nisan tarihinde yayınladığı gönderisinde Ledger, Trezor and KeepKey, and users of software wallets Jaxx, MyEtherWallet, Metamask, Exodus ve Electrum gibi popüler Bitcoin ile kripto para cüzdanlarının yanı sıra başka kripto para ile ilgili uygulamaların da sahtelerinin oluşturulup bunlarla yatırımcıların kandırıldığını belirtti.

Google mağazası üzerinde kullanıma açılan sahte uygulamalara birçok 5 yıldızlı yorum yapılıyor ve bu da tecrübeli olmayan kullanıcıların kandırılmasını kolaylaştırıyor. Özellikle MetaMask uygulamasının bu yolla çok fazla taklit uygulamasının oluşturulduğu biliniyor.

Google, toplamda 49 eklentiyi mağazadan kaldırsa da buna benzer yöntemlerin hiç bitmeyeceği bilinen bir gerçek. Bu da aslında yatırımcıların kendi güvenliklerini kendilerinin almaları gerektiği gerçeğini ortaya çıkartıyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap