400 Milyon Dolarlık Stellar (XLM) Nereye Gitti?

400 Milyon Dolarlık Stellar (XLM) Nereye Gitti?

Paylaş
400 Milyon Dolarlık Stellar (XLM) Nereye Gitti?

Stellar Development Foundation (SDF) bundan birkaç saat önce üç farklı işlemle milyonlarca dolarlık XLM gönderdi.

İşlemlere baktığımızda görüyoruz ki SDF üç farklı işlemle üçer milyar adet XLM gönderdi. Bu üç işlemin toplam değeri 400 milyon dolar civarına denk geliyor. Peki milyarlarca adet XLM’lik bu işlemlerin arkasında yatan olay ne?

Neden Harekete Geçti

Stellar Development Foundation günümüzde 30 milyar adet XLM (1.3 milyar dolar civarı) tutuyor ve bu tokenları olabildiğince Stellar’ı geliştirmek için harcamaya çalışıyor.

SDF tarafından yapılan açıklamalara göre bu tokenların 400 milyon dolarlık kısmı, 2023 yılında açılacak bir hesaba aktarıldı. Bu tokenlar önümüzdeki yıllar içerisinde yine Stellar’ın gelişimine katkıda bulunmak için parça parça açılıp kullanılacaklar.

Nerelere Harcanacak?

Stellar Development Foundation’ın elindeki 30 milyar adet XLM’yi ne şekilde harcayacağı şimdiden belirlenmiş durumda.

SDF tarafından yapılan açıklamalara göre bunların 12 milyar tanesi Stellar’ın doğrudan gelişimi için kullanılacak. Yani bu tokenlar maaşları, işletim maliyetlerini, politik çalışmaları kurumsal ilişkilerin ve diğer projeleri karşılamak için kullanılacaklar. Stellar bu tokenları borsalar aracılığıyla satışa çıkardığı için bunlardan bazılarını sirkülasyonda görmek mümkün olabilir.

SDF, XLM’nin kullanım alanlarını geliştirebilmek için 10 milyar XLM’lik özel bir bütçe ayırdı. Bu tokenlar özel çalışmalar, girişimci projeler ve satın alım işlemleri için kullanılacak. SDF ayrıca Stellar ekosistemini kalkındırabilmek için 2 milyar XLM’lik ek bir bütçe daha ayırdı ve bu bütçenin bağımsız projeleri, etkinlikleri vs. desteklemek için kullanılması bekleniyor.

SDF geriye kalan 6 milyar adet XLM’yi daha fazla kullanıcıya ulaşmak için kullanacak. Haliyle bu tokenların büyük ölçüde pazarlama ve reklam çalışmalarına gideceğini söyleyebiliriz.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap