4 Dev İsim: Bitcoin Fiyatı İçin Bu Düzeyler Geliyor!

4 Dev İsim: Bitcoin Fiyatı İçin Bu Düzeyler Geliyor!

Paylaş
BTC Piyasası: 4 Dev İsim: Bitcoin Fiyatı İçin Bu Düzeyler Geliyor!

Bitcoin, 7 Ocak’tan bu yana 43.000 dolar üzerinde ilk saatlerini geçirirken, 4 popüler Twitter ve Youtube analistinin güncel fiyat tahminlerine göz atalım. Alex Kruger ve Nicholas Merten olası bir düzeltmenin piyasa geneline olumlu yansıyabileceğini düşünüyor. Nexo Kurucu Ortağı Antoni Trenchev ise BTC’deki 6 haneli hedeflerini paylaştı.

Analistler Bitcoin fiyatında kritik seviyeleri belirledi

Alex Kruger, enflasyonun artık Fed’in bir numaralı endişesi olduğunu söylüyor. Analiste göre Bitcoin’in (BTC) ATH seviyesinden %40’ın üzerinde düşmesiyle, enflasyonu ölçmek için bir araç olan en son tüketici fiyat endeksi (TÜFE) verileri kripto piyasası döngüsünün bir sonraki aşamasını belirlemede yardımcı olabilir. Kruger, yakın tarihli analizlerinde düzeltme ihtimalini de değerlendiriyor:

Çarşamba günü ABD enflasyon verileri açıklanıyor. TÜFE aşağı yönlü sürpriz yaparsa, fiyatların bir süreliğine patlaması ve hareket etmesi beklenebilir. TÜFE yukarı yönde sürpriz yaparsa, “ışıklar söner”, BTC 30.000 dolara düşebilir.

Sıradaki analist Nicholas Merten, Bitcoin’in (BTC) daha da düşeceğini, ancak sonunda daha dip fiyatlardan destek bulup büyük bir ralliye başlayabileceğini söylüyor. Analist yakın tarihli Youtube videosunda, Bitcoin piyasasının “benzersiz bir döngüden” geçtiğini de ekledi. Merten’in fiyat tahminlerine gelince, analist BTC piyasa değerinin %25’lik bir düşüşle 600 milyar dolara ulaşmasının nihayetinde olumlu sonuçlanacağını düşünüyor:

%25’lik piyasa değeri kaybı, 2017 döngüsünün önceki direnç noktasının üzerine bu artan destek hattı boyunca HL seviyesi oluşturmamıza izin verecek. Muhtemelen daha sonra 650-700 milyar dolar civarında sıçramasını görebiliriz.

BTC Piyasası: 4 Dev İsim: Bitcoin Fiyatı İçin Bu Düzeyler Geliyor! 1

Twitter analisti TechDev ise Bitcoin fiyat düzeltmesinin daha fazla derinleşmeyeceğini söyledi. 334.000 takipçili analist, BTC’nin düzeltme süresinin sona ermek üzere olduğunu ve Bitcoin’in döngüsünün bir sonraki aşamasını başlatmak için hazırlandığını vurguluyor. Analiste göre geçmiş döngülerdeki ikinci sarı kutuya (aşağıda) benzer şekilde, yeni bir dürtü bölgesinin başlangıcındayız.

  • TechDev, Bitcoin’in bu yılın ilk yarısında bir kez daha büyük bir ralli için hazır olduğuna inandığını, ancak hiçbir şeyin kesin olarak belirlenmediğini sözlerine ekliyor.
BTC Piyasası: 4 Dev İsim: Bitcoin Fiyatı İçin Bu Düzeyler Geliyor! 2

Antoni Trenchev, 6 haneli BTC fiyat tahminlerini paylaştı

Son olarak, Nexo Kurucu Ortağı Antoni Trenchev, kripto para birimleri için 2022 görünümünü tartışmak üzere Bloomberg Markets’a katıldı. Analist, bu yılın Bitcoin için dalgalı olacağını düşünüyor ve Haziran sonunda 100.000 dolara yükseleceğini tahmin ediyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap