4 Defa Bilen Analist: Bitcoin İçin Bu Düzeyler Geliyor!

4 Defa Bilen Analist: Bitcoin İçin Bu Düzeyler Geliyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: 4 Defa Bilen Analist: Bitcoin İçin Bu Düzeyler Geliyor!

Bitcoin (BTC), Mart ayının zirvesine yaklaşırken, isabetli tahminleriyle bilinen bir kripto analisti dirence karşı kademeli yükselişin süreceği konusunda iyimser…

Bitcoin Mart ayının zirvesine yaklaştı

TradingView’den alınan veriler, Bitcoin fiyatının son gelişmeleri konsolide ederek 45 bin dolara ulaştığını gösteriyor. Lider kriptonun 45.330 dolarlık aylık en yüksek seviyeyi kırmasına çok az kaldı.

Ulaş Utku Bozdoğan: 4 Defa Bilen Analist: Bitcoin İçin Bu Düzeyler Geliyor! 1

Mart ayında izlenecek seviyeler

Yatay fiyat hareketlerini durdurmaya yönelik geçmişteki girişimlerin aksine, DecenTrader’ın kurucu ortağı olan Filbfilb, dirence karşı bu kademeli düşüşün süreceği konusunda iyimser. Analistin isabetli Bitcoin fiyat tahminlerine buradan ulaşabilirsiniz. Cuma günkü güncel piyasa raporunda Filbfilb, piyasanın son ivmesi hakkında şunları söyledi:

Sonsuz bir yatay hareket gibi görünen bir sürenin ardından, Bitcoin son birkaç haftadır aniden yükselmeye başladı ve piyasanın çoğu bu kısa vadeli yükselişi inkar etmeye devam ediyor. Öte yandan, Bitfinex’te yaklaşık 37.000 dolar civarında bu büyük talep duvarı oluştuğundan beri Bitcoin için sabit bir sabit teklif gördüğümüz için balinaların farklı planları varmış gibi görünüyor.

Bir konsolidasyon aşamasında, Bitfinex balinaları 37.000 dolardan satın alma desteği koyarak net bir sinyal verdi ve Filbfilb’e göre direnç duvarına 46.000 dolardan bir yolculuk için ihtimaller vardı. Analist bunun neden önemli olduğunu detaylandırıyor:

Çünkü Bitcoin balinaları, bu alış/satış engelleri aracılığıyla BTC’nin fiyatını manipüle etmek için yıllardır Bitfinex’i kullanıyor. Bu nedenle, fiyat ve duygu zirvedeyken, bu devasa engeller ortaya çıktığında izlemek için Bitfinex’in emir defterlerine her zaman göz atmaya değer. Ayrıca, bir sonraki önemli direnci kaldırılabilirken, şu anda 45.500-46.000 dolar civarında olduğunu belirtmekte fayda var.

Rapora göre, yıllık açılış artık Bitcoin (BTC) için psikolojik bir tavan görevi görmüyorsa, 200 günlük hareketli ortalama 47.900 dolar olacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: 4 Defa Bilen Analist: Bitcoin İçin Bu Düzeyler Geliyor! 2

46.000 dolar isabetli olabilir

Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız Crypto Ed, daha düşük direnç seviyelerinin kırılmasının gücüne dayanarak 46.000 doların kazanan bir bahis olmayabileceğini söyledi:

Böyle bariz bir muhalefet olduğunda çoğu zaman ne olur? BTC, kısa bir sıkışmayla ateşlenerek patlar. 46 bin dolar seviyesinin kırılmasını bekleyenlerin geri kalması muhtemel.

Ulaş Utku Bozdoğan: 4 Defa Bilen Analist: Bitcoin İçin Bu Düzeyler Geliyor! 3

Analist yukarıdaki grafiği göstererek, “üçüncü seferin cazibesi” dedi.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap