4 Analist BTC, Altcoin ve Metaverse İçin Büyük İddialar Yaptı!

4 Analist BTC, Altcoin ve Metaverse İçin Büyük İddialar Yaptı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: 4 Analist BTC, Altcoin ve Metaverse İçin Büyük İddialar Yaptı!

Analistlere göre, tüm zamanların en yüksek seviyelerinden yüzde 50’lik bir düşüşün ardından, Bitcoin ve Ethereum ve genel kripto para piyasası ileride daha fazla oynaklığa hazırlanmak zorunda kalacak. Bununla birlikte, uzun vadeli görünümde, kripto para birimleri için yükselişini sürdürüyor. Analistler ayrıca son zamanların en popüler konularından biri olan metaverse hakkında yorumlarını da aktarıyor. Kriptokoin.com olarak detayları paylaşıyoruz…

OANDA analisti: Kripto para piyasası dalgalı olmaya devam edecek

Kripto piyasası, vahşi bir haftanın ardından oldukça sakin, Bitcoin ve Ethereum sırasıyla 36.000 dolar ve 2.380 dolardan işlem görüyor. Kripto para birimlerinin fiyat hareketleri, Çarşamba günkü şahin Fed duyurusu ışığında baskı altında kalan ABD hisse senetleriyle yakından bağlantılı olmaya devam ediyor. OANDA kıdemli pazar analisti Edward Moya, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Bitcoin’in hız treni yolculuğu henüz bitmedi, çünkü riskli varlıklar, Fed’in bu yıl daha agresif bir politika uygulayacağına dair artan beklentileri etkiledi. Fed enflasyonu yanlış anladı ve bu yıl faiz oranlarını artırma çabası, pandemi düşüşü sırasında en iyi performans gösteren varlıkları yükseltiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: 4 Analist BTC, Altcoin ve Metaverse İçin Büyük İddialar Yaptı! 1

Moya, önümüzdeki birkaç ayın kripto varlıkları için dalgalı ticaretle geçmesinin beklendiğini belirtti. “Fed’in enflasyona karşı agresif mücadelesi, finansal koşullar tehdit edildiğinde hafifleyecek. Önümüzdeki birkaç ay kripto piyasaları için çok dalgalı olmaya devam edecek, ancak temeller hala en iyi performans gösteren kriptolar için genişleyen bir oluşumu destekliyor” ifadelerini kullandı.

GlobalBlock analisti: Piyasayı Fed yönlendiriyor

GlobalBlock analisti Marcus Sotiriou, Fed’in Mart ayında faiz artırımına gideceği konusunun şu anda kripto piyasasının sürücü koltuğunda olduğuna dikkat çekti. Sotiriou, kripto para birimleri ve hisse senetlerinin önümüzdeki bir veya iki ay boyunca – Mart ayında yapılacak bir sonraki Federal Rezerv para politikası toplantısına kadar – mücadele edeceğini belirtti. Sotiriou, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

En son satış özellikle makroekonomik koşullardan kaynaklandı. Şu anda piyasayı Fed’in eylemleri yönlendiriyor. Fed, değerlemelerdeki düşüşten pek rahatsız görünmüyor. Asıl endişesi, tedarik zinciri sorunlarını çözmek.  Ticaret biraz sert olacak. Kurumlar Mart’ta bir faiz artırımına karşı kendilerini korumaya çalışacaklar. Çifte faiz artırımı olup olmayacağı henüz belli değil. Ancak insanlar, Fed’in yüzde 2.5’lik faiz artırımına gittiğinde bir şeyin değişmediğini görünce, kripto pazarındaki yükseliş yeniden başlayabilir. Uzun vadeli görünüm hala çok iyimser.

Ulaş Utku Bozdoğan: 4 Analist BTC, Altcoin ve Metaverse İçin Büyük İddialar Yaptı! 2

Tokens.com CEO’sundan Bitcoin, Web3 ve metaverse yorumları

Tokens.com CEO’su Andrew Kiguel, bu tür yüksek volatilitenin kripto alanı için yeni bir şey olmadığını söyledi ve bu tür hareketlerin daha büyük bir modelin parçası olduğuna dikkat çekti. Kiguel’e göre kripto, iyi bir yıl daha geçirecek. Kiguel, BTC’nin 2021 yılı boyunca iki katına çıktığının unutulduğunu belirtiyor.  Bu yıl Kiguel, Bitcoin fiyatı ile Ethereum gibi Web3 ile ilgilenen diğer kripto varlıklarının fiyatı arasında bir ayrım olduğunu görüyor. Kiguel, BTC’nin bu yıl 80.000 ila 100.000 dolar aralığına yerleşebileceğini düşünürken ETH’nin yüzde 400 daha değer kazanabileceğini öne sürüyor.  Kiguel, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Bitcoin ve Web3 varlıkları arasında daha fazla ayrım olacak. Bitcoin için ana katalizör düzenleyici olacak. Ethereum, metaverse, oyunlar ve DeFi dahil Web3 gelişmeleri tarafından yönlendirilecek. Bu fiyat ayrımı ışığında, Ethereum’un 2022’de bir kez daha Bitcoin’den daha iyi performans göstermesini bekliyorum. Bitcoin, yılı 2021’de olduğundan yüzde 40-50 daha yüksek kapatması muhtemel. Ethereum’un çok daha büyük bir yükselişi olacak çünkü Proof-of-Stake’e geçişini tamamlıyor, bu da onu NFT’ler, DeFi ve metaverse için çok daha hızlı ve daha kullanışlı hale getirecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: 4 Analist BTC, Altcoin ve Metaverse İçin Büyük İddialar Yaptı! 3

Shakepay CEO’su: Bitcoin’iniz varsa, daha zenginsiniz!

Shakepay CEO’su Jean Amiouny, ABD’de enflasyonun 40 yılın en yüksek seviyelerinde olmasıyla Bitcoin’in daha fazla yatırımcıda yankı uyandıracağına dikkat çekiyor. Uzman, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Bitcoin hala benimseme aşamasından geçiyor. Bireylerin merkezi olmayan bir şekilde para biriktirmesinin bir yolu olarak yaratıldı. Daha yüksek enflasyon, doların servet biriktirmenin bir yolu olmadığını gösterir. Bitcoin, bir şekilde normu tersine çeviriyor. Sabit bir arzı olduğu için paradır. Daha iyi bir tasarruf hesabı görevi görecektir. Kısa vadede fiyat dalgalı. Ancak son on yılda veya hatta son birkaç yılda bir tasarruf hesabı olarak Bitcoin kullandıysanız, bugün kesinlikle geçmişte olduğundan daha zenginsiniz. Bunun uzun vadede de doğru olacağını öngörüyorum.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap