32 Finans Uzmanından Ethereum İçin Fiyat Tahminleri!

32 Finans Uzmanından Ethereum İçin Fiyat Tahminleri!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: 32 Finans Uzmanından Ethereum İçin Fiyat Tahminleri!

32 fintech ve kripto uzmanın katıldığı bir panelde, Ethereum fiyatının önümüzdeki yıllarda ulaşabileceği düzeyler soruldu. Uzmanlar, kısa ve orta vadede önder altcoin’den bu düzeyleri bekliyor.

32 uzman önümüzdeki yılların Ethereum fiyatını iddia etti

Ethereum fiyatı, son vakitlerde kripto topluluğunda çok sayıda uzmana danışılan sıcak bir husus oldu. Finder’ın düzenlediği, 32 fintech ve kripto uzmanın katıldığı bir panel, bu soruya açıklık getiriyor.

Sonuçlara nazaran uzmanlar, Ethereum’un ATH düzeyi 4.891 dolara yaklaşmayacak olsa da yıl ilerledikçe yükselmesini bekliyor. Önder altcoin, bu doruğa 16 Kasım 2021’de, kripto kışı kripto fiyatlarını aşağı çekmeye başlamadan çabucak evvel ulaştı.

Ulaş Utku Bozdoğan: 32 Finans Uzmanından Ethereum İçin Fiyat Tahminleri! 1

Ankete katılan finans uzmanları, ETH’nin 2023’te yaklaşık 2.758 dolarla tepeye ulaşacağını iddia ediyor. Fakat bundan sonra fiyatın 2023’ün ikinci yarısında tekrar düşmeye başlaması bekleniyor. İştirakçiler, yıl sonuna kadar ETH fiyatının 2.342 dolara kadar düşebileceğini kestirim ediyor.

Shapella sonrası endişeler

Ayrıca, kimi uzmanlar, Shapella sonrası Ethereum ile ilgili tasalarını lisana getirdi. Datalar, yaklaşık %21’inin ETH’nin merkezileşme riskiyle karşı karşıya olduğuna inandığını gösteriyor. Panelistlerin yaklaşık üçte birinin (%29) yükseltmenin sonunda büyük bir satış beklediği ortaya çıktı. Bu ortada panelistlerin yarısı, güncellemenin düzenleyiciler tarafından daha fazla inceleme çekeceğini öngörüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: 32 Finans Uzmanından Ethereum İçin Fiyat Tahminleri! 2

Yapay zeka, Ethereum fiyatı için bu düzeyleri kestirim etti

Yapay zeka son vakitlerde fintech’te bir öteki sıcak husustu. Bu nedenle, birtakım uzmanlar Ethereum’un gelecekteki fiyatını varsayım etmek için yapay zekayı tercih ediyor. AI, grafik modellerini ve trendleri süratli bir halde tanımlayabildiği için bir müddettir otomatik ticaret için kullanılmaktadır.

Bu doğrultuda, CoinPriceForecast’in rahmini, Ethereum’un potansiyel olarak 2023 ortasına kadar 2.000 doları aşacağını gösteriyor. Ayrıyeten, yapay zekanın iddiası, yıl sonuna kadar 2.146 dolarlık fiyat amacı ortaya koydu.

Ulaş Utku Bozdoğan: 32 Finans Uzmanından Ethereum İçin Fiyat Tahminleri! 3

AI iddiasının, ETH fiyatının beklenen 2.758 dolardan düştükten sonra bile yıl sonuna kadar daha yüksek olacağını öngören ankete katılan uzmanların sağladığı kestirimden daha az optimist olduğunu belirtmekte yarar var. Bununla birlikte, AI haklıysa, ETH, bugünkü fiyatına kıyasla yıl sonuna kadar %31’lik bir fiyat artışı görecekti.

ETH kısa vadeli opsiyonları, piyasadaki yükselişin rahatlamasıyla patladı

Ethereum fiyatı, öbür bir bankanın çökme riskiyle karşı karşıya olduğuna dair raporların akabinde yükseliş ivmesi kazandı. Dahası, fiyat artışı, ne bekleyebileceğimize dair kimi içgörüler sunabilecek kısa vadeli aramalar dalgasıyla desteklendi.

Yeni bulgular, kısa vadeli call opsiyonlarının kısa vadeli kârlara odaklandığından, rallinin kısa ömürlü olma mümkünlüğünün yüksek olduğunu gösteriyor. Lakin bu, fiyatların kısa ve orta vadede üst istikametli hareket etmeyeceğini garanti etmez.

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız ETH, son iki günde %8,29’luk bir artışı temsil eden yazının yazıldığı sırada 1.953 dolardan süreç görüyor. Yükseliş dalgası, 50 günlük hareketli ortalama ile kısa bir etkileşimin akabinde sağlıklı bir sıçramayı kolaylaştırdı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap