3 Kripto Milyarderinden Varsayımlar: Bu Altcoin Çok Boğa!

3 Kripto Milyarderinden Varsayımlar: Bu Altcoin Çok Boğa!

Paylaş
BTC Piyasası: 3 Kripto Milyarderinden Varsayımlar: Bu Altcoin Çok Boğa!

Geçen hafta yine ekranlarda görünen 3 kripto milyarderi, özel bir altcoin hakkında boğa beklentilerini lisana getirdi. Öne çıkan bir başlıkta, Real Vision kurucusu Raoul Pal, ETH’nin tarihi datalara nazaran yükselişe hazır olduğunu öne sürdü.

Raoul Pal, bu altcoin için yükseliş eğilimini lisana getiriyor

Global Macro Investor bülteninin son kısmında Pal, borsadaki yükseliş tezinin kısmen ABD doları endeksinin (DXY) son devirdeki zayıflığından kaynaklandığını, bunun da yatırımcıların pay senetleri ve kripto üzere riskli varlıklar lehine doların güvenliğini terk ettiğini gösterdiğini söyledi.

Real Vision kurucusuna nazaran, DXY, pay senetlerine ve kriptolara takviye verebilecek bir düşüş modeli sergiliyor. Yanının bir kısmında, “DXY büyük bir baş-omuz doruğu oluşturuyor üzere görünüyor. 101’in kırılması, kıymetli bir düşüşe yol açacak. Bu da kripto üzere riskli piyasalar için yükseliş manasına geliyor” dedi.

BTC Piyasası: 3 Kripto Milyarderinden Varsayımlar: Bu Altcoin Çok Boğa! 1

“Ethereum Bitcoin’in izini takip ediyor”

Makro gurusu, daha sonra ETH’nin fiyat hareketlerini BTC ile karşılaştırdı. ETH fiyatının 2.000 doların altından 3.000 doların üzerine çıktığında Bitcoin’in 2015 fiyat hareketini andırdığını belirtti.

Ethereum şu anda 1,850 dolar bölgesinin altında süreç görüyor. Son 24 saat içinde %1,5 kıymet kaybetti. Haftalık bazda, BTC’nin 69 düşüşüne rağmen %13’in üzerinde kayıp veriyor.

BTC Piyasası: 3 Kripto Milyarderinden Varsayımlar: Bu Altcoin Çok Boğa! 2

Michael Saylor, Bitcoin’i enflasyona karşı potansiyel bir korunma aracı olarak öneriyor

MicroStrategy CEO’su ve Bitcoin boğası Michael Saylor, geçtiğimiz günlerde global enflasyon sorunu hakkında konuştu. Kripto milyarderi, Arjantin’in enflasyona karşı potansiyel bir tedbir olarak Bitcoin satın almasını öneriyor.

Arjantin iktisadı, yükselen enflasyon ve halk huzursuzluğu ile düzensizlik içinde. Bu bahse tartı veren Saylor, ülkenin Bitcoin’e muhtaçlığı olduğunu söylüyor.

https://twitter.com/saylor/status/1649874749294608391

Saylor’ın Arjantinlilerin Bitcoin’i çok enflasyona karşı muhafaza aracı olarak görmeleri gerektiği önerisi büyük ilgi topladı. Bu ortada, kripto paralar güvenlik, merkeziyetsizlik ve finansal özerklik üzere muhakkak avantajlar sunarken, piyasa volatilitesi, düzenleyici baskılar ve erişilebilirlik zorlukları üzere dikkate alınması gereken potansiyel dezavantajlar vardır.

Özellikle düzenlemeler konusunda, son haftalarda ABD’den gelen yaptırımlar dikkat cazipti. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, Binance, Tron ve yöneticileri Mart ayında dava edildi. ABD’ki düzenlemeler konusunda konuşan teknoloji milyarderi Chamath Palihapitiya, “Kripto Amerika’da öldü” diyor.

“ABD yetkilileri silahlarını sıkı bir halde kriptoya doğrulttu”

Palihapitiya’nın yorumu, Coinbase’in artık denizaşırı bir atak yapmayı düşündüğü haberine karşılık olarak geldi. Uzman, SEC lideri Gary Gensler’ın son ataklarına işaret ediyor:

Kripto Amerika’da öldü. Demek istediğim, artık Gensler bankacılık krizinin cürmünü kriptoya atıyor. Bu yüzden ABD yetkilileri silahlarını sıkı bir halde kriptoya doğrulttu.

BTC Piyasası: 3 Kripto Milyarderinden Varsayımlar: Bu Altcoin Çok Boğa! 3

Palihapitiya, ABD’nin kripto paraları tehdit olarak gördüğünü söylüyor. Bununla birlikte, teknoloji yatırımcısı dala kimi yanılgılar atfetti: “Düzenleyicilere adil olmak gerekirse [kripto sektörü], başlangıç ​​ekonomisinin başka tüm bölümlerinden daha fazla hudutları zorladı.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap