25’ten Fazla Sinyali Çıktı! Yenisi: Ripple Bu Tabanlara Kayabilir!

25’ten Fazla Sinyali Çıktı! Yenisi: Ripple Bu Tabanlara Kayabilir!

Paylaş
BTC Piyasası: 25’ten Fazla Sinyali Çıktı! Yenisi: Ripple Bu Tabanlara Kayabilir!

Ripple (XRP), son iki hafta içinde neredeyse yüzde 68 kazanç elde etti; yine de, sınır ötesi havale tokenının, yükseliş trendi devam etmeden önce bir geri çekilme yaşayabileceği düşünülüyor. Ayrıca on-chain aktiviteye de göz atılıyor. İşte detaylar…

Ripple (XRP), aşırı alım bölgesine yaklaşıyor

Bir indikatöre göre XRP, önemli kazanımlar elde ettikten sonra bir düzeltmeye hazırlanıyor gibi görünüyor. Piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto para birimi, son zamanlarda bir yükselişte. 0.55 dolardan yerel bir dip noktaya ulaştıktan sonra son iki hafta içinde yaklaşık yüzde 68 oranında yükselmeyi başardı. Uzmanlara göre yükseliş dürtüsünün önemi göz önüne alındığında, XRP yakında kısa bir geri çekilmeye bağlanabilir. Tom DeMark (TD) Sequential göstergesi yakında XRP’nin günlük grafiğinde bir satış sinyali sunabilir. Kriptokoin.com olarak daha önce bu makalede bildirdiğimiz üzere söz konusu indikatörün son yıllarda 25’in üzerinde kripto para ve Bitcoin sinyali doğru çıktı.

BTC Piyasası: 25’ten Fazla Sinyali Çıktı! Yenisi: Ripple Bu Tabanlara Kayabilir! 1

İndikatöre göre düşüş formasyonu büyük olasılıkla yeşil bir 9 mum çubuğu olarak gelişecektir, bu da günlük bir ila dört mum çubuğu düzeltmesinin göstergesidir. Uzmanlara göre hareketli ortalamalara dayanarak, XRP’nin yükseliş trendi tükenmeden önce 1 dolardan 200 günlük hareketli ortalamaya doğru koşabileceği görülüyor. Kâr alımındaki bir artış, fiyatları 100 veya 50 günlük hareketli ortalamaya doğru itebilir. Bu sırada önemli destek seviyeleri olarak sırasıyla 0.85 dolar ve 0.75 dolara işaret ediliyor.

Teknik ve temel faktörler düşüş öngörüyor

Analistlere göre XRP’nin ağ büyümesi, karamsar tezi daha da doğruluyor. Santiment’ten gelen veriler, son zamanlarda yukarı yönlü fiyat hareketinin ağdaki yeni günlük adreslerin sayısında artışla desteklenmediğini gösteriyor. Fiyatlar ve on-chain aktivite arasındaki bu tür düşüş eğilimi, uzmanlara göre, TD kurulumu tarafından tahmin edildiği gibi dik bir geri çekilmeye neden olabilir.  Yukarı yöne bakıldığında, 1 dolarlık bariyerin aşılması ise XRP’nin arkasındaki yukarı yönlü baskıyı 1.24 dolara yükseltebilir.

BTC Piyasası: 25’ten Fazla Sinyali Çıktı! Yenisi: Ripple Bu Tabanlara Kayabilir! 2

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap