25’ten Fazla Sinyali Çıktı! Yenisi: Bitcoin’in Sıradaki Düzeyi Bu!

25’ten Fazla Sinyali Çıktı! Yenisi: Bitcoin’in Sıradaki Düzeyi Bu!

Paylaş
BTC Piyasası: 25’ten Fazla Sinyali Çıktı! Yenisi: Bitcoin’in Sıradaki Düzeyi Bu!

Analistlere göre, veriler artan talep belirtileri gösterdiğinden ve ileride çok az direnç göründüğünden Bitcoin boğa trendine hazırlanıyor gibi görünüyor. Ayrıca, Tom DeMark (TD) Sequential indikatörü, Bitcoin’in iki haftalık grafiğinde bir satın alma sinyali veriyor. Kriptokoin.com olarak daha önce bu makalede bildirdiğimiz üzere söz konusu indikatörün son yıllarda 25’in üzerinde kripto para ve Bitcoin sinyali doğru çıktı.

İndikatöre göre Bitcoin (BTC)’nin yükselme potansiyeli var

Analistlere göre Bitcoin çok önemli bir destek seviyesini geri aldı ve yükselmek için bolca yeri var gibi görünüyor. Lider kripto para birimi, son üç gün içinde %10’dan fazla artarak piyasa değerinde 4.000’den fazla puan kazandı. Ani fiyat artışı, spot piyasalardaki talep artışıyla bağlantılı görünüyor. On-chain analisti Willy Woo, 1,2 milyar dolarlık BTC satın alma verisine bir artış bildirdi.

Teknik açıdan bakıldığında, Tom DeMark (TD) Sequential indikatörü, Bitcoin’in iki haftalık grafiğinde bir satın alma sinyali veriyor. Analistler, boğa formasyonunun kırmızı dokuzlu bir mum çubuğu olarak geliştiğini, daha fazla satın alma baskısının, iyimser görünümün doğrulanmasına yardımcı olabileceğini ve bunun da iki ile sekiz haftalık bir yükselişe neden olabileceğini belirtiyor.

BTC Piyasası: 25’ten Fazla Sinyali Çıktı! Yenisi: Bitcoin’in Sıradaki Düzeyi Bu! 1Kaynak: TradingView

İşlem geçmişi, lider kripto paranın son yükselişten sonra kritik bir destek seviyesi talep edebildiğini işaret ediyor. IntoTheBlock’un In/Out of the Money Around Price (IOMAP) modeli, Bitcoin’in 39.500 doların üzerinde işlem görmeye devam ettiği sürece 46.350 dolara yükselme şansı olacağını gösteriyor. 865.500’den fazla adres daha önce bu fiyat seviyesinde yaklaşık 705.000 BTC satın aldığından, bu önümüzdeki en önemli direnç alanı.

BTC Piyasası: 25’ten Fazla Sinyali Çıktı! Yenisi: Bitcoin’in Sıradaki Düzeyi Bu! 2 Kaynak: IntoTheBlock

TD Sequential indikatörünün Bitcoin’in iki haftalık grafiğinde doğru bir şekilde piyasa tepelerini ve diplerini tahmin ettiğini belirtmekte fayda var. BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000 dolar ile işlem gördüğü Kasım 2021 zirvesini bile tahmin edebildi ve bu da iyimser görünüme güvenilirlik kattı.

Yine de analistler, iki haftada bir 39.500 doların altında kesin bir kapanışın, lider kripto para birimi için sorun yaratabileceğini hatırlatıyor. Analistlere göre, böyle kritik bir destek alanını ihlal etmek, Bitcoin’i 34.400 dolara gönderebilir ve bu seviye tutulamazsa bir kapitülasyon olayı meydana gelebilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap