250.000’den Fazla Kripto Para Yatırımcısının Bilgileri Çalındı!

250.000’den Fazla Kripto Para Yatırımcısının Bilgileri Çalındı!

Paylaş
250.000’den Fazla Kripto Para Yatırımcısının Bilgileri Çalındı!

Trident Crypto Fund isimli kripto para yatırım fonunun  çeyrek milyondan fazla müşterisinin kullanıcı adları ve şifreleri, yaşanan güvenlik açığında sızdırıldı ve internette paylaşıldı.

Siber-güvenlik firması DeviceLock‘ın teknik yöneticisi Ashot Oganesyon konu hakkında yaptığı açıklamada kullanıcıların e-posta adreslerinin, telefon numaralarının, şifrelenmiş özel anahtarlarının ve IP adreslerinin olduğu veri tabanlarının 20 Şubat tarihinde çeşitli sitelerde paylaşıldığını belirtti.

Saldırganlar bu haftanın başlarında 120.000’den fazla şifreyi halka açık bir şekilde paylaştılar. Bu bilgilere sahip olan kullanıcıların 250.000’den fazla müşterinin hesaplarına girdiği ve fonlarına erişim sağladığı da tahmin ediliyor.

Hedef Ruslar

Oganesyon kripto para borsalarına yönelik saldırıların sıklıkla yaşandığını vurgulasa da, bu saldırının özellikle Rusya’ya yönelik olduğunu belirtti. Veri tabanında en az 10.000 Rus yatırımcının bilgisinin olduğunu vurgulayan uzman, herkesten önce Rusların verilerinin paylaşıldığını belirtti.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap